Jakie mieszkania sprzedają się najgorzej? WIDEO

2012-08-28 13:27
Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development
Autor: www.newseria.pl

Deweloperzy są zgodni, że kryzys na rynku nieruchomosci mieszkaniowych dotknął przede wszystkim najtańsze mieszkania. Dlaczego tak się dzieje wyjaśnia Jarosław Szanajca - prezes zarządu Dom Development.

Kryzys na rynku nieruchomości mieszkaniowych objął głównie najtańsze mieszkania. Jest to efekt rosnących trudności z uzyskaniem kredytu na zakup mieszkania. W rezultacie wiele osób odkłada tę inwestycję na tzw. "potem".

– Nasz najtańszy projekt sprzedaje się stosunkowo najgorzej – przyznaje Jarosław Szanajca, prezes Dom Development.

Tanie mieszkania się nie sprzedają

Deweloperzy są zgodni, że wśród Polaków spada zainteresowanie tanimi mieszkaniami, których cena za m2 wynosi ok. 5 tys. złotych. Nie powinno to nikogo dziwić, bowiem narzucane rozwiązania przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) w rezultacie prowadzą do tego, że banki zaostrzaja politykę kredytową. Tym samym coraz mniej osób stać na zakup własnego mieszkania.

Przeczytaj również: Dom Development - mieszkania sprzedane w I półroczu 2012 roku

Obecnie najlepiej sprzedają się lokale, których cena za m2 zaczyna się od 6-7 tys. złotych. Ceny na rynku nowych nieruchomości są dość stabilne. Mimo kryzysu, o którym mówi się od pewnego czasu, deweloperzy nie zdecydowali się na większe obniżki, a jedynie drobne korekty.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej