Dom Development - mieszkania sprzedane w I półroczu 2012 roku

2012-08-24 16:51
Osiedle Akropol
Autor: Dom Development SA

Deweloper Dom Development w pierwszych sześciu miesiącach 2012 roku sprzedał 741 mieszkań i tym samym powiększył przychody o ponad 85 % względem ubiegłego roku.

Spółka deweloperska Dom Development w pierwszym półroczu 2012 roku sprzedała 741 mieszkań netto. Co oznacza wzrost zysku netto na poziomie 30,2 mln złotych. Wynik ten jest aż 360% większy od osiągniętego przez firmę w analogicznym okresie ubiegłego roku. W rezultacie deweloper zaksięgował przychody ze sprzedaży w wysokości 308 mln złotych netto, co jest 85,4 proc. wzrostem wobec 2011 roku.

Przeczytaj również: Podstawą sukcesów dewelopera jest trafny wybór lokalizacji

Dom Development - mieszkania sprzedane w I półroczu 2012
Autor: Dom Development SA Sprzedaż kwartalna Dom Development

Dom Development sprzedaje mieszkania

W drugim kwartale deweloper rozpoczął realizację 4 inwestycji - były to kolejne etapy osiedli: Derby, Klasyków, Saska i Wilno, w których łącznie znajdzie się 708 mieszkań. W efekcie na koniec I półrocza Dom Development miał w sprzedaży 2 262, a liczba mieszkań w budowie obejmowała 2 939 lokali. I półrocze 2012 roku było kolejnym okresem, kiedy Dom Development utrzymywał najwyższy wśród deweloperów udział w warszawskim rynku.

- Pierwsze półrocze tego roku to okres, w którym zauważalne było spowolnienie na rynku mieszkaniowym w Polsce. Rekordowo wysoka podaż mieszkań na rynku pierwotnym powoduje presję na obniżanie cen mieszkań, a dodatkowo utrudniony dostęp do kredytów hipotecznych, stopniowe wygaszanie programu Rodzina na Swoim oraz niski poziom wskaźnika ufności konsumenckiej sprawiają, że potencjalni klienci odkładają na później decyzję o zakupie mieszkania, z rezerwą podchodząc do zadłużania się na długie lata. - komentuje Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development SA.

Mieszkania przekazane przez dewelopera

W tym samym okresie deweloper przekazał klientom 685 mieszkań, wobec 366 lokali oddanych w ubiegłym roku. Rezygnacje utrzymują się na niskim poziomie, co jest potwierdzeniem wysokiej jakości sprzedaży. Udział rezygnacji w ogólnej liczbie sprzedanych mieszkań wyniósł w I półroczu 2012 roku 5,6%. Spółka utrzymuje wysoką płynność oraz bezpieczną strukturę zadłużenia. Na dzień 30 czerwca 2012 roku Dom Development dysponował gotówką w wysokości 469 mln złotych, przy zadłużeniu wymagalnym w ciągu 12 miesięcy wynoszącym 53 mln złotych. Wskaźnik zadłużenia netto spółki na koniec półrocza wynosił zaledwie 2%.

Dom Development - mieszkania sprzedane w I półroczu 2012
Autor: Dom Development SA Mieszkania przekazane
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej