Dom Development - mieszkania sprzedane w I półroczu 2012 roku

2012-08-24 16:51
Osiedle Akropol
Autor: Dom Development SA

Deweloper Dom Development w pierwszych sześciu miesiącach 2012 roku sprzedał 741 mieszkań i tym samym powiększył przychody o ponad 85 % względem ubiegłego roku.

Spółka deweloperska Dom Development w pierwszym półroczu 2012 roku sprzedała 741 mieszkań netto. Co oznacza wzrost zysku netto na poziomie 30,2 mln złotych. Wynik ten jest aż 360% większy od osiągniętego przez firmę w analogicznym okresie ubiegłego roku. W rezultacie deweloper zaksięgował przychody ze sprzedaży w wysokości 308 mln złotych netto, co jest 85,4 proc. wzrostem wobec 2011 roku.

Przeczytaj również: Podstawą sukcesów dewelopera jest trafny wybór lokalizacji

Dom Development - mieszkania sprzedane w I półroczu 2012
Autor: Dom Development SA Sprzedaż kwartalna Dom Development

Dom Development sprzedaje mieszkania

W drugim kwartale deweloper rozpoczął realizację 4 inwestycji - były to kolejne etapy osiedli: Derby, Klasyków, Saska i Wilno, w których łącznie znajdzie się 708 mieszkań. W efekcie na koniec I półrocza Dom Development miał w sprzedaży 2 262, a liczba mieszkań w budowie obejmowała 2 939 lokali. I półrocze 2012 roku było kolejnym okresem, kiedy Dom Development utrzymywał najwyższy wśród deweloperów udział w warszawskim rynku.

- Pierwsze półrocze tego roku to okres, w którym zauważalne było spowolnienie na rynku mieszkaniowym w Polsce. Rekordowo wysoka podaż mieszkań na rynku pierwotnym powoduje presję na obniżanie cen mieszkań, a dodatkowo utrudniony dostęp do kredytów hipotecznych, stopniowe wygaszanie programu Rodzina na Swoim oraz niski poziom wskaźnika ufności konsumenckiej sprawiają, że potencjalni klienci odkładają na później decyzję o zakupie mieszkania, z rezerwą podchodząc do zadłużania się na długie lata. - komentuje Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development SA.

Mieszkania przekazane przez dewelopera

W tym samym okresie deweloper przekazał klientom 685 mieszkań, wobec 366 lokali oddanych w ubiegłym roku. Rezygnacje utrzymują się na niskim poziomie, co jest potwierdzeniem wysokiej jakości sprzedaży. Udział rezygnacji w ogólnej liczbie sprzedanych mieszkań wyniósł w I półroczu 2012 roku 5,6%. Spółka utrzymuje wysoką płynność oraz bezpieczną strukturę zadłużenia. Na dzień 30 czerwca 2012 roku Dom Development dysponował gotówką w wysokości 469 mln złotych, przy zadłużeniu wymagalnym w ciągu 12 miesięcy wynoszącym 53 mln złotych. Wskaźnik zadłużenia netto spółki na koniec półrocza wynosił zaledwie 2%.

Dom Development - mieszkania sprzedane w I półroczu 2012
Autor: Dom Development SA Mieszkania przekazane
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej