InCity: osiedle mieszkaniowe w centrum Warszawy. Deweloper podpisał umowę o roboty budowlane

2012-01-12 11:55
Osiedle mieszkaniowe InCity, Warszawa
Autor: Okam Capital Osiedle mieszkaniowe InCity - wizualizacja

Okam Capital buduje osiedle mieszkaniowe InCity w centrum Warszawy. Deweloper na generalnego wykonawcę inwestycji wybrał Unibep. Budowa apartamentów rozpocznie się w lutym 2012 r. Wartość umowy o roboty budowlane opiewa na ponad milion złotych. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w 2015 roku.

Warszawski deweloper Okam Capital rusza z realizacją apartamentów w centrum Warszawy. W ramach inwestycji w pobliżu Muzeum Powstania Warszawskiego zostanie wybudowane osiedle mieszkaniowe InCity.

Deweloper na generalnego wykonawcę inwestycji wybrał Unibep. Umowa o roboty budowlane pomiędzy stronami została podpisana 11 stycznia. Wartość kontraktu opiewa na 101 milionów złotych. Budowa osiedla mieszkaniowego rozpocznie się w lutym 2012 roku.

Osiedle mieszkaniowe InCity - opis inwestycji

Apartamenty InCity zostaną wybudowane w Warszawie, u zbiegu ulic Siedmiogrodzkiej, Karolkowej i Giełdowej. Osiedle mieszkaniowe będzie sąsiadowało z Muzeum Powstania Warszawskiego; 200 metrów od planowanej stacji metra Rondo Daszyńskiego. Obiekt zostanie wybudowany na terenie o powierzchni ponad 12 tys. m2.

Osiedle mieszkaniowe InCity będzie składało się z czterech ośmiokondygnacyjnych budynków. Jeden budynek będzie miał 17-kondygnacyjną dominantę o wysokości 55 metrów; ze znajdujących się w niej mieszkań będzie się rozciągał widok na panoramę Warszawy. Łącznie zaplanowano 487 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Najwięcej, bo aż 30 proc., zaplanowano mieszkań dwupokojowych o powierzchni 45-65 m2, 27 proc. inwestycji stanowić będą lokale do 45 m2, 24 proc. to mieszkania trzypokojowe (65-85 mkw), natomiast lokale mieszkalne powyżej 85 mkw - zajmą jednynie 7 proc. inwestycji.
Na terenie osiedla InCity powstanie też dwupoziomowy parking podziemny na 471 miejsc oraz 17 lokali handlowo-usługowych.

Budowa osiedla mieszkaniowego będzie realizowana przez Unibep w trzech etapach. Roboty budowlane w ramach pierwszego etapu InCity mają się zakończyć w IV kwartale 2013 roku. Za projekt architektoniczny obiektu odpowiada Grupa 5. Inwestycja ma zostać wybudowana w 2015 roku.

Nazwa: Osiedle mieszkaniowe InCity
Lokalizacja: ul. Siedmiogrodzka 1/3, Warszawa (Wola), woj. mazowieckie
Liczba mieszkań: 487
Stan inwestycji: w trakcie realizacji
Realizacja: 2012-2015

Inwestor: Okam Capital
Projekt: Grupa 5 Architekci
Generalny wykonawca: Unibep

Czytaj więcej