Grupo Lar wybuduje Nowe Bielany

2007-07-06 15:18
osiedle_archico
Autor: brak danych

Na Bielanach swoją pierwszą inwestycję realizować będzie firma Grupo Lar, jedna z sześciu największych firm deweloperskich w Hiszpanii.

Osiedle powstanie na dwuhektarowej działce w kwartale ulic Kasprowicza, Nocznickiego, Kaliszówka i Sokratesa. Projekt pięciu budynków, z których składać się będzie kompleks, wykonali Konrad Tanasiewicz i Robert Muszyński z pracowni architektonicznej ArchiCo Projekt. Przedstawiona koncepcja zabudowy nawiązuje klimatem do Starych Bielan.

Od strony Kasprowicza i Nocznickiego domy mają tworzyć zwartą pierzeję. Wewnątrz powstaną dziedzińce z alejkami i placami zabaw. Na parterze wzdłuż przeszklonych pomieszczeń znajdzie się miejsce na punkty usługowe - restauracje, kawiarnie oraz sklepy. Osiedle zyska w ten sposób lokalny pasaż handlowy. Główne wejście na dostępny jedynie mieszkańcom teren będzie w narożniku Kasprowicza i Nocznickiego. W tym miejscu powstanie też najwyższy, 13-pietrowy budynek kompleksu, w pobliżu którego w przyszłości znajdzie się wejście do budowanej stacji metra Młociny. Pod osiedlem powstanie parking samochodowy dla lokatorów z ponad 500 mieszkań, z którego do poszczególnych budynków będzie można dostać się windami. Inwestycja podzielona została na trzy etapy, każdy z nich obejmie budowę 150-200 mieszkań o powierzchni od 30 do 120 mkw. Ceny nie są jeszcze znane. Budowa ruszy jesienią 2007 roku, kiedy inwestor dostanie pozwolenie na budowę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej