Grupo Lar wybuduje Nowe Bielany

2007-07-06 15:18
osiedle_archico
Autor: brak danych

Na Bielanach swoją pierwszą inwestycję realizować będzie firma Grupo Lar, jedna z sześciu największych firm deweloperskich w Hiszpanii.

Osiedle powstanie na dwuhektarowej działce w kwartale ulic Kasprowicza, Nocznickiego, Kaliszówka i Sokratesa. Projekt pięciu budynków, z których składać się będzie kompleks, wykonali Konrad Tanasiewicz i Robert Muszyński z pracowni architektonicznej ArchiCo Projekt. Przedstawiona koncepcja zabudowy nawiązuje klimatem do Starych Bielan.

Od strony Kasprowicza i Nocznickiego domy mają tworzyć zwartą pierzeję. Wewnątrz powstaną dziedzińce z alejkami i placami zabaw. Na parterze wzdłuż przeszklonych pomieszczeń znajdzie się miejsce na punkty usługowe - restauracje, kawiarnie oraz sklepy. Osiedle zyska w ten sposób lokalny pasaż handlowy. Główne wejście na dostępny jedynie mieszkańcom teren będzie w narożniku Kasprowicza i Nocznickiego. W tym miejscu powstanie też najwyższy, 13-pietrowy budynek kompleksu, w pobliżu którego w przyszłości znajdzie się wejście do budowanej stacji metra Młociny. Pod osiedlem powstanie parking samochodowy dla lokatorów z ponad 500 mieszkań, z którego do poszczególnych budynków będzie można dostać się windami. Inwestycja podzielona została na trzy etapy, każdy z nich obejmie budowę 150-200 mieszkań o powierzchni od 30 do 120 mkw. Ceny nie są jeszcze znane. Budowa ruszy jesienią 2007 roku, kiedy inwestor dostanie pozwolenie na budowę.

Czytaj więcej