Gdańsk: ruszyła budowa osiedla Chmielna Park.

2012-05-21 1:56
Osiedle mieszkaniowe Chmielna Park
Autor: Inpro SA Osiedle mieszkaniowe Chmielna Park - wizualizacja

Spółka deweloperska Inpro SA rozpoczęła budowę osiedla mieszkaniowego w Gdańsku. Inwestycja o nazwie Chmielna Park powstaje na Wyspie Spichrzów.

Gdański deweloper - Inpro SA, otrzymał 24 października 2011 roku, pozwolenie na budowę osiedla mieszkaniowego Chmielna Park. Budowa osiedla rozpoczęła się pod koniec kwietnia 2012 r. a oddanie pierwszego budynku jest planowane III kwartał 2013 roku. Inwestycja powstaje na Wyspie Spichrzów w Gdańsku.

Przeczytaj również: Sport i rekreacja pod jednym dachem. Termy Maltańskie już działają. Zobacz zdjęcia!

- Osiedle Chmielna Park jest naszą najnowszą i bardzo ciekawą inwestycją. Charakterystyczna nowoczesna architektura będzie dominowała nad zabudową Starego Przedmieścia, a jednocześnie wpisywała się w styl charakterystyczny dla Gdańska. Inwestycja cieszy się sporym zainteresowaniem. Sprzedaliśmy już ponad 30 proc. mieszkań etapu A, które zostały wprowadzone do sprzedaży we wrześniu br. – mówi Rafał Zdebski, dyrektor handlowy Inpro SA.

Osiedle mieszkaniowe Chmielna Park - opis inwestycji

Na Wyspie Spichrzów Starego Przedmieścia, przy ul. Chmielnej i Toruńskiej w Gdańsku, powstanie kompleks trzech budynków - kwartałów (A, B i C). Środkowy budynek (B), będzie miał dziewięciokondygnacyjną wieżę. Na parterze zabudowy znajdą się lokalne usługowe. Obiekt będzie wyposażony w garaże oraz piwnice.
Osiedle mieszkaniowe będzie składało się 314 lokali mieszkalnych, o powierzchni od 27 m2 do 165 m2. Zakończenie budowy budynku A, jest planowane na koniec września 2013 roku, natomiast realizacja całej innwestycji powinna zakończyć się do 2015 roku.
Za projekt architektoniczny osiedla Chmielna Park odpowiada DOMUS Studio Projektowe S.C. Sieniawski & Sieniawski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej