Erbud wybuduje mieszkania we Wrocławiu

2012-05-31 16:16
Promenady Wrocławskie
Autor: Vantage Development

Vantage Development wybuduje osiedle mieszkanowe Promenady Wrocławskie. Inwestycja zakłada zrealizowanie nowej, 15 hektarowej dzielnicy, którą będą tworzyły lokale mieszkalne i obiekty komercyjne. Nowe mieszkania we Wrocławiu wybuduje Erbud. Pierwszy etap projektu zostanie ukończony w 2013 roku.

Wrocławskie deweloper, Vanatge Development przygotowuje się do realizacji kolejnej inwestycji mieszkaniowej we Wrocławiu. W ramach dwuetapowej realizacji spółka wybuduje osiedle mieszkaniowe Promenady Wrocławskie. Nowe mieszkania we Wrocławiu wybuduje Erbud. Umowa o roboty budowlane pomiędzy stronami została podpisana 28 maja. Wartość kontraktu opiewa na 34,6 mln złotych netto. Przedsięwzięcie zostanie ukończone w trzecim kwartale 2013 roku.

Przeczytaj również: Inwestycje mieszkaniowe nagrodzone w konkursie Platynowe Wiertło firmy Bosch Elektronarzędzia

Mieszkania i nie tylko...

Osiedle mieszkaniowe Promenady Wrocławskie zostanie wybudowane na 15 hektarowej działce, w sąsiedztwie Odry i Kanału Miejskiego we Wrocławiu. Kompleks mieszkaniowy będzie miał własne nadbrzeże. Realizacja będzie nową dzielnicą miasta, którą oprócz mieszkań, będzie tworzyła zabudowa o funkcjach usługowych, biurowych i hotelowych. Łącznie na terenie 15 hektarowej działki znajdzie się 14 kwartałów zabudowy. Deweloper w ramach projektu zaplanował tereny zielone, w tym trzy parki, które powstaną na 3 hektarach i parking podziemny na 215 aut.
Teren inwestycji znajduje się w rejonie śródmieścia. Unikalny w skali kraju projekt, idealnie wpisuje się w światowe realizacje rewitalizacji terenów poprzemysłowych znajdujących się w centrach miast lub w ich pobliżu. Inwestycja będzie przebiegała od śródmieścia, pomiędzy ul. Zakładową dobiegajacą do ul. Trzebnickiej i dalej do centrum z kierunku ul. Rychtalskiej, która biegnie do ul. Jedności Narodowej. Warto zaznaczyć, że projekt architektoniczny osiedla opracowała wyłoniona w międzynarodowym konkursie pracownia architektoniczno-urbanistyczna INVI kierowana przez Guy'a Perry'ego.

Nowe mieszkania we Wrocławiu

w pierwszym etapie budowy deweloper wybuduje 240 lokali mieszkalnych. Mieszkania o powierzchni od 30 do 100 m2, będa miały balkony i duże okna. Łącznie realizacja zakłada wybudowanie 2 tys. mieszkań oraz 80 tys. m2 biur.

Osiedle Promenady Wrocławskie

Nazwa: Promenady Wrocławskie
Lokalizacja: Wrocław, ul. Zakładowa-Trzebniecka-Rychtalska, woj. dolnośląskie
status realizacji: planowana
realizacja: 2012-IV kw.2013

Inwestor: Vanatage Development SA
Projekt architektoniczny: pracownia architektoniczna INVI (kierowana przezGuy'a Perry'ego)
Generalny wykonawca: Erbud SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej