Echo Investment: kolejna inwestycja w Poznaniu

2010-06-10 13:32
OsiedleMałe Naramowice, kompleks mieszkaniowy Pod klonami
Autor: Echo Investment SA Osiedle mieszkaniowe Pod Klonami

Spółka Echo Investment przystępuje do realizacji kameralnego zespołu mieszkaniowego “Pod Klonami". Projekt powstaje w Poznaniu przy ul. Rubież i jest to kolejny etap osiedla Małe Naramowice.

- Kompleks mieszkaniowy "Pod Klonami" to zamierzenie urbanistyczno-architektoniczne, realizowane w ramach "Małych Naramowic" - nowoczesnej dzielnicy wkomponowanej w malownicze tereny północno-wschodniego Poznania. To inwestycja, która łączy uroki mieszkania blisko natury i funkcjonalność dużej aglomeracji z własną infrastrukturą, zapleczem usługowym, szkołami i placami zabaw - mówi Marta Politowicz, kierownik biura sprzedaży Echo Investment w Poznaniu.

Małe Naramowice to osiedle mieszkaniowe o zróżnicowanej architekturze, położone pomiędzy ulicami Rubież i Sielawy w Poznaniu (warto dodać, że projekt ten otrzymało nominację do Nagrody SARP Roku 2008). Centralną częścią tego kompleksu jest Rynek. Jego pierzeje tworzą kolorowe, frontowe elewacje budynków. Całość terenu została potraktowana jako uporządkowany ogród. Dopełnieniem są starannie dopracowane detale, mała architektura, użyte materiały i kolory, a przede wszystkim naturalna roślinność.
Nowy zespół mieszkaniowy "Pod Klonami" powstanie przy ulicach Rubież i Czarnucha, jako architektoniczna “Małych Naramowic”. Nowy zespół mieszkaniowy będzie składał się z dziesięciu 4-kondygnacyjnych willi miejskich. Projekt obejmuje łącznie 145 mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych o powierzchni od 47-110 m2 z możliwością łączenia lokali. Każde z mieszkań będzie miało balkon lub loggię, do lokali parterowych będą przylegały tarasy. Budynki będą wyposażone w windy i komórki lokatorskie. Ceny mieszkań zaczynają się od ok. 5400 zł do ok. 6200 zł/m2. W cenę wliczone jest naziemne miejsce postojowe i komórka lokatorska.
Projekt osiedla został wykonany przez poznańskie biuro architektoniczne - Archikwadrat Sp. z o. o. Pierwszy etap inwestycji zaplanowano na IV kw. 2011 roku, zaś ukończenie całości na II połowę 2012 roku.

Na rynku poznańskim Echo Investment obecne jest od 2000 roku. Dotychczasowe realizacje firmy w Poznaniu to: hotel Ibis przy ul. Kazimierza Wielkiego, apartamentowiec Nad Wartą przy ul. Mostowej, trzy etapy osiedla “Małe Naramowice” i kompleks biurowy Malta Office Park. W planach inwestora jest realizacja centrum handlowego-rozrywkowego "Metropolis" przy ul. Hetmańskiej i osiedla kameralnych domków w dzielnicy Sołacz. Obecnie w Poznaniu prowadzone są dwie inwestycje mieszkaniowe “Kasztanowa Aleja” przy ul. Wojskowej i kameralny zespół mieszkaniowy “Pod Klonami”.
Do dzisiaj Echo Investment zrealizowało w 28 miastach Polski 85 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. m2. Spółka realizuje również centra handlowo-rozrywkowe w Rumunii na Węgrzech i Ukrainie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej