Domy 5,5 km od centrum

2009-02-18 14:10
Saskie Zacisze
Autor: Diamentic Estate

W warszawskiej dzielnicy Wawer, na obszarze ponad 8 tysięcy m2 powstaje osiedle 30 domów jednorodzinnych o nazwie Saskie Zacisze. Budowa osiedla już ruszyła. Inwestorem jest spółka Diamentic Estate.

Osiedle Saskie Zacisze powstaje na działce, położonej pomiędzy ulicami Narodową, Kadetów i Wałem Miedzeszyńskim, niedaleko zjazdu z Trasy Siekierkowskiej. W ofercie znajdują się trzy rodzaje domów:

  • Saska 1  16 domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni użytkowej 224 m2, z tarasami o łącznej powierzchni 29 m2
  • Saska 2 – 2 domy wolnostojące o powierzchni użytkowej 224 m2, z tarasami o łącznej powierzchni 29 m2
  • Saska 3 – 12 domów w zabudowie bliźniaczej o powierzchni użytkowej 189 m2, z tarasami o łącznej powierzchni 25 m2

Budynki powstawać będą na działkach o wielkości od 220 m2 do 434 m2, z uwzględnieniem udziału w drodze osiedlowej.

Domy zostały zaprojektowane przez architekta Grzegorza Cioska. Saskie Zacisze charakteryzować będzie nowoczesna i elegancka architektura. Szerokie drewniane, energooszczędne okna będą miały 180 cm wysokości, dzięki czemu pomieszczenia będą dobrze doświetlone. Budynki będą miały partery o 3-metrowej wysokości. W domach zaprojektowano po trzy tarasy: jeden na parterze oraz dwa na drugim piętrze. W standardzie wykończenia jest piec gazowy dwufunkcyjny, z kompletną gotową do uruchomienia instalacją. Na parterze zamontowane zostanie ogrzewanie podłogowe, na piętrach zaś grzejniki płytowe. Osiedle będzie podłączone do sieci miejskich mediów. Dla wygody przyszłych mieszkańców zostanie zainstalowana sieć telekomunikacyjna oraz pion do centralnego odkurzacza. Każdy dom będzie miał garaż umiejscowiony częściowo w podziemiu, z dwoma miejscami parkingowymi.
Teren inwestycji zostanie ogrodzony i będzie monitorowany.
Domy będzie można kupić od 5 500 zł za m2. Cena obejmuje już działkę i udział w drodze osiedlowej. Warunkiem uzyskania takiej stawki jest wpłata pierwszej raty w wysokości 30%. Inwestycja prowadzona będzie w trzech etapach. Pierwsze siedem domów ma być gotowych w październiku, 11 następnych w lutym 2010 r., a pozostałe w kwietniu 2010 r.

Saskie Zacisze
Autor: Diamentic Estate
Czytaj więcej