Dolcan kontynuuje budowę Osiedla Tęczowego

2010-07-09 12:54
Dolcan buduje Osiedle Tęczowe
Autor: Dolcan

Deweloper Dolcan otrzymał pozwolenie na realizację drugiego etapu inwestycji Osiedle Tęczowe. W budowie wciąż jest etap pierwszy, którego zakończenie planowane jest w marcu 2011 roku. Firma za symboliczną kwotę przekazała część gruntu z tej inwestycji, by na nim mogła zostać wybudowana przychodnia medyczna.

W pierwszym etapie zostanie wybudowane 220 mieszkań o powierzchni od 31-78m2, w budynkach-kamienicach o willowej architekturze, w każdym po 22 lokale.
- Na podstawie ostatnich badań, podjęliśmy decyzję o zmianie w rozplanowaniu mieszkań – mówi Michał Szarow, specjalista d/s przygotowania i realizacji inwestycji Dolcan. - Zauważyliśmy, że na 3 pokojowe lokale jest dużo większe zapotrzebowanie wśród osób zainteresowanych tym projektem, co wynika również z tego, że inwestycja jest dedykowana w głównej mierze rodzinom z dziećmi. A z przychodni medycznej będą mogli korzystać nie tylko tutejsi mieszkańcy, ale również lokatorzy pobliskich osiedli – dodaje.

Osiedle położone jest w warszawskich Włochach, w sąsiedztwie ulic Gryczanej, Szczęsnej i Techników. Działka, na której znajduje się inwestycja ma ponad 5 hektarów, z czego pod zabudowę mieszkaniową deweloper przeznaczył niewielki obszar tej powierzchni. Dzięki temu osiedle zyska na przestronności, a budynki będą znajdować się w znacznej odległości od siebie.
Projekt został przygotowany przez pracownię Open Architekci, która została wyłoniona w ramach konkursu. Generalnym wykonawcą inwestycji jest międzynarodowy koncern Strabag, z którym Dolcan współpracuje od wielu lat (Strabag przygotowuje również dla Dolcanu osiedle "Aleja Krakowska", znajdujące się na granicy warszawskich dzielnic Ochoty i Włoch).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej