Dolcan kontynuuje budowę Osiedla Tęczowego

2010-07-09 12:54
Dolcan buduje Osiedle Tęczowe
Autor: Dolcan

Deweloper Dolcan otrzymał pozwolenie na realizację drugiego etapu inwestycji Osiedle Tęczowe. W budowie wciąż jest etap pierwszy, którego zakończenie planowane jest w marcu 2011 roku. Firma za symboliczną kwotę przekazała część gruntu z tej inwestycji, by na nim mogła zostać wybudowana przychodnia medyczna.

W pierwszym etapie zostanie wybudowane 220 mieszkań o powierzchni od 31-78m2, w budynkach-kamienicach o willowej architekturze, w każdym po 22 lokale.
- Na podstawie ostatnich badań, podjęliśmy decyzję o zmianie w rozplanowaniu mieszkań – mówi Michał Szarow, specjalista d/s przygotowania i realizacji inwestycji Dolcan. - Zauważyliśmy, że na 3 pokojowe lokale jest dużo większe zapotrzebowanie wśród osób zainteresowanych tym projektem, co wynika również z tego, że inwestycja jest dedykowana w głównej mierze rodzinom z dziećmi. A z przychodni medycznej będą mogli korzystać nie tylko tutejsi mieszkańcy, ale również lokatorzy pobliskich osiedli – dodaje.

Osiedle położone jest w warszawskich Włochach, w sąsiedztwie ulic Gryczanej, Szczęsnej i Techników. Działka, na której znajduje się inwestycja ma ponad 5 hektarów, z czego pod zabudowę mieszkaniową deweloper przeznaczył niewielki obszar tej powierzchni. Dzięki temu osiedle zyska na przestronności, a budynki będą znajdować się w znacznej odległości od siebie.
Projekt został przygotowany przez pracownię Open Architekci, która została wyłoniona w ramach konkursu. Generalnym wykonawcą inwestycji jest międzynarodowy koncern Strabag, z którym Dolcan współpracuje od wielu lat (Strabag przygotowuje również dla Dolcanu osiedle "Aleja Krakowska", znajdujące się na granicy warszawskich dzielnic Ochoty i Włoch).

Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej