Deweloperzy mogą zniknąć z rynku. WIDEO

2012-08-01 13:43
Jacek Bielecki, prezes PZFD
Autor: www.newseria.pl

Obowiązująca od kwietnia nowa ustawa deweloperska nałożyła na deweloperów przepisy, które mogą doprowadzić do upadłości wielu spółek z branży. - Ta ustawa kreuje kolejne ryzyka po stronie dewelopera i myślę, że wiele mniejszych firm będzie musiało zrezygnować z działalności - komentuje Jacek Bielecki, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD).

Nowa ustawa deweloperska, która weszła w życie 29 kwietnia 2012 roku, przyniosła rewolucyjne zmiany na rynku deweloperów. Przepis określa, m.in. zasady dotyczące postępowania upadłościowego wobec dewelopera. Należy wspomnieć, że w czerwcu liczba wydanych pozwoleń na budowę spadła o 3 % (dane GUS) w porównaniu do maja.

Zobacz także:  Deweloperzy: nie zależy nam likwidacji ogródków działkowych. WIDEO

- To może spowodować, że firmy będą zamykać swoją działalność – mówi Jacek Bielecki, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD):

Ustawa deweloperska a deweloperzy

W świetle nowych przepisów deweloperzy są zobowiązani zabezpieczyć interesy klientów, którzy wpłacili pieniądze za mieszkanie. Nowa regulacja nakłada na dewelopera obowiązek zabezpieczenia finansów klientów na rachunku powierniczym. W sytuacji kiedy deweloper zbankrutuje, będzie musiał doprowadzić inwestycję do końca. Nie wyklucozne, że tylko największe firmy z sektora poradzą sobie z zobowiązaniami nałożonymi przez ustawodawcę. Z rynku mogą zniknąć małe i średnie spółki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej