Cztery Oceany w Gdańsku - rozpoczęto I etap inwestycji

2010-04-26 17:17
Cztery Oceany
Autor: mat.: Yellow Group Sp. z o.o.

Belgijski deweloper BPI rozpoczął budowę I etapu kompleksu mieszkaniowego Cztery Oceany, który powstanie w Gdańsku-Przymorzu, przy ulicy Obrońców Wybrzeża. Generalnym wykonawcą została firma CFE Polska sp. z o.o.

W czterech 18-kondygnacyjne budynkach znajdzie się docelowo 540 mieszkań o powierzchni od 39 do 150 m kw. Każdy z budynków to inny świat, inny ocean - Spokojny, Indyjski, Atlantycki i Południowy. 

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia projektowa GEL oraz beligijskie biuro Conic Architects. Projektanci stworzyli kombinację stylów, łącząc niektóre motywy sąsiedniej architektury, chronionych terenów zielonych i morza. Podstawowym założeniem projektu było uzyskanie efektu fali, wizualnego zróżnicowania poziomów 4 wieżowców o tej samej wysokości.

Wszystkie proponowane mieszkania będą wykończone pod klucz. Na parterach budynków przewidziano funkcje handlowo-usługowe. Kompleks będzie wyposażony w całodobową recepcję oraz plac zabaw - tylko do dyspozycji mieszkańców. Ceny mieszkań kształtują się na poziomie 7500 mkw./m2. Ukończenie I etapu inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2011 roku. Komercjalizacją Czterch Oceanów zajmuje się Emmerson SA.

Zobacz koniecznie: Więcej artykułów o inwestycjach mieszkaniowych w Polsce


BPI już od 10 lat uczestniczy w projektowaniu i budowie centrów handlowych oraz budynków biurowych w Polsce i we Francji przy współpracy z CFE. BPI, będąca częścią grupy CFE, to jeden z wiodących belgijskich deweloperów, posiadający ponad 20 letnie doświadczenie w inwestycjach mieszkaniowych, biurowych i handlowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej