Cztery Oceany w Gdańsku - rozpoczęto I etap inwestycji

2010-04-26 17:17
Cztery Oceany
Autor: mat.: Yellow Group Sp. z o.o.

Belgijski deweloper BPI rozpoczął budowę I etapu kompleksu mieszkaniowego Cztery Oceany, który powstanie w Gdańsku-Przymorzu, przy ulicy Obrońców Wybrzeża. Generalnym wykonawcą została firma CFE Polska sp. z o.o.

W czterech 18-kondygnacyjne budynkach znajdzie się docelowo 540 mieszkań o powierzchni od 39 do 150 m kw. Każdy z budynków to inny świat, inny ocean - Spokojny, Indyjski, Atlantycki i Południowy. 

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia projektowa GEL oraz beligijskie biuro Conic Architects. Projektanci stworzyli kombinację stylów, łącząc niektóre motywy sąsiedniej architektury, chronionych terenów zielonych i morza. Podstawowym założeniem projektu było uzyskanie efektu fali, wizualnego zróżnicowania poziomów 4 wieżowców o tej samej wysokości.

Wszystkie proponowane mieszkania będą wykończone pod klucz. Na parterach budynków przewidziano funkcje handlowo-usługowe. Kompleks będzie wyposażony w całodobową recepcję oraz plac zabaw - tylko do dyspozycji mieszkańców. Ceny mieszkań kształtują się na poziomie 7500 mkw./m2. Ukończenie I etapu inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2011 roku. Komercjalizacją Czterch Oceanów zajmuje się Emmerson SA.

Zobacz koniecznie: Więcej artykułów o inwestycjach mieszkaniowych w Polsce


BPI już od 10 lat uczestniczy w projektowaniu i budowie centrów handlowych oraz budynków biurowych w Polsce i we Francji przy współpracy z CFE. BPI, będąca częścią grupy CFE, to jeden z wiodących belgijskich deweloperów, posiadający ponad 20 letnie doświadczenie w inwestycjach mieszkaniowych, biurowych i handlowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej