Budowa drugiego etapu Osiedla Konstancja

2007-06-04 15:34

W podwarszawskim Konstancinie - miejscowości uzdrowiskowej znanej przede wszystkim z parku zdrojowego z tężniami, 1 lipca 2004 roku rozpocznie się budowa drugiego etapu Osiedla Konstancja. Inwestorem jest Globe Trade Centre SA, generalnym wykonawcą - firma Strabag. Łącznie powstaną 73 domy w zabudowie jednorodzinnej, bliźniaczej i szeregowej.

Projekt tej części osiedla powstał w pracowni architektonicznej Dziuba & Pasternak Architekci. Wszystkie domy będą dwukondygnacyjne, wykonane z tradycyjnych materiałów - ramy okienne z drewna egzotycznego w kolorze mahoniowym, elewacja zewnętrzna - z cegły klinkierowej i dwóch rodzajów tynku mineralnego. Zakończenie budowy zaplanowano na czerwiec 2005 roku. Łącznie powstaną 73 domy w zabudowie jednorodzinnej, bliźniaczej i szeregowej (domy trzyrodzinne). Każdy dom będzie miał własny ogródek i taras naziemny. Do już istniejącej części osiedla (105 domów o metrażu od 144 do 280 m.kw. na 7-hektarowej działce) przylega 1,5-hektarowy park, który po zakończeniu budowy drugiego etapu osiedla stanie się jego integralną częścią.


Plan drugiego etapu Osiedla Konstancja

"Cieszymy się, że rozpoczynamy kolejny etap budowy tego prestiżowego osiedla" - mówi Mariusz Kozłowski, dyrektor marketingu GTC SA. "O popularności Konstancji świadczyć może fakt, że 20 proc. z oferowanych 73 domów jest już sprzedanych" - dodaje. Generalny wykonawca - firma Strabag sp. z o.o. - jest spółką córką austriackiego koncernu budowlanego Bauholding Strabag AG i trzecią co do wielkości firmą budowlaną w Polsce. Na naszym rynku działa od 1986 roku. Realizacje spółki to m.in. Ilmet, LIM (w budynku Hotelu Marriott), Saski Crescent oraz siedziby firm Warta, Bayer, Amplico Life i Banku Creditanstalt we Wrocławiu. Strabag ma oddziały w Gdyni, Lublinie, Katowicach, Szczecinie i Poznaniu. Kontrolerem jakości na budowie będzie firma Euromost. W Polsce jest obecna od 1991 roku. Jest spółką córką znanej w branży doradztwa budowlanego firmy JACKSON COLES z Wielkiej Brytanii. Doradcy Euromostu pracowali m. in. przy budowie budynku Metropolitan, Rezydencji Renoir oraz Holland Park. Globe Trade Centre SA prowadzi działalność w Polsce od 1994 roku. Deweloper inwestuje w trzech głównych segmentach rynku nieruchomości: kompleksach biurowych, centrach handlowo-rozrywkowych oraz apartamentach i domach mieszkalnych. Do największych inwestycji GTC należą: Mokotów Business Park, Galeria Mokotów oraz Krakowska Galeria Kazimierz, której budowa zostanie ukończona pod koniec bieżącego roku. Poza Polską GTC działa na Węgrzech, w Republice Czeskiej, Rumunii i Serbii. Akcje spółki GTC SA są notowane na wrszawskiej GPW.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej