Budowa drugiego etapu Osiedla Konstancja

2007-06-04 15:34

W podwarszawskim Konstancinie - miejscowości uzdrowiskowej znanej przede wszystkim z parku zdrojowego z tężniami, 1 lipca 2004 roku rozpocznie się budowa drugiego etapu Osiedla Konstancja. Inwestorem jest Globe Trade Centre SA, generalnym wykonawcą - firma Strabag. Łącznie powstaną 73 domy w zabudowie jednorodzinnej, bliźniaczej i szeregowej.

Projekt tej części osiedla powstał w pracowni architektonicznej Dziuba & Pasternak Architekci. Wszystkie domy będą dwukondygnacyjne, wykonane z tradycyjnych materiałów - ramy okienne z drewna egzotycznego w kolorze mahoniowym, elewacja zewnętrzna - z cegły klinkierowej i dwóch rodzajów tynku mineralnego. Zakończenie budowy zaplanowano na czerwiec 2005 roku. Łącznie powstaną 73 domy w zabudowie jednorodzinnej, bliźniaczej i szeregowej (domy trzyrodzinne). Każdy dom będzie miał własny ogródek i taras naziemny. Do już istniejącej części osiedla (105 domów o metrażu od 144 do 280 m.kw. na 7-hektarowej działce) przylega 1,5-hektarowy park, który po zakończeniu budowy drugiego etapu osiedla stanie się jego integralną częścią.


Plan drugiego etapu Osiedla Konstancja

"Cieszymy się, że rozpoczynamy kolejny etap budowy tego prestiżowego osiedla" - mówi Mariusz Kozłowski, dyrektor marketingu GTC SA. "O popularności Konstancji świadczyć może fakt, że 20 proc. z oferowanych 73 domów jest już sprzedanych" - dodaje. Generalny wykonawca - firma Strabag sp. z o.o. - jest spółką córką austriackiego koncernu budowlanego Bauholding Strabag AG i trzecią co do wielkości firmą budowlaną w Polsce. Na naszym rynku działa od 1986 roku. Realizacje spółki to m.in. Ilmet, LIM (w budynku Hotelu Marriott), Saski Crescent oraz siedziby firm Warta, Bayer, Amplico Life i Banku Creditanstalt we Wrocławiu. Strabag ma oddziały w Gdyni, Lublinie, Katowicach, Szczecinie i Poznaniu. Kontrolerem jakości na budowie będzie firma Euromost. W Polsce jest obecna od 1991 roku. Jest spółką córką znanej w branży doradztwa budowlanego firmy JACKSON COLES z Wielkiej Brytanii. Doradcy Euromostu pracowali m. in. przy budowie budynku Metropolitan, Rezydencji Renoir oraz Holland Park. Globe Trade Centre SA prowadzi działalność w Polsce od 1994 roku. Deweloper inwestuje w trzech głównych segmentach rynku nieruchomości: kompleksach biurowych, centrach handlowo-rozrywkowych oraz apartamentach i domach mieszkalnych. Do największych inwestycji GTC należą: Mokotów Business Park, Galeria Mokotów oraz Krakowska Galeria Kazimierz, której budowa zostanie ukończona pod koniec bieżącego roku. Poza Polską GTC działa na Węgrzech, w Republice Czeskiej, Rumunii i Serbii. Akcje spółki GTC SA są notowane na wrszawskiej GPW.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej