Browary Wrocławskie. Nowe życie Browaru Piastowskiego. WIZUALIZACJE

2017-10-02 12:56
Browary Wrocławskie
Autor: Archicom Dawne Browary Piastowskie zamienią się w nowoczesne, luksusowe apartamentowce

Zabytkowe budynki dawnego Browaru Piastowskiego czeka wielka metamorfoza. Archicom rozpoczyna inwestycję, która przywróci wrocławianom tereny dawnego Browaru Piastowskiego, ale będzie to zupełnie nowa odsłona. W pierwszym etapie powstaną apartamenty, w kolejnych biura.

Kiedyś Browary Piastowskie to był ogromny zakład przemysłowy, najbardziej znana na Dolnym Śląsku warzelnia piwa. Wkrótce miejsce to ma stać się jednym z najnowocześniejszych i najmodniejszych części Wrocławia. Inwestor, Archicom, zrewitalizuje i wybuduje tu apartamenty z widokiem na rzekę i panoramę miasta.

Na terenie dawnych Browarów Piastowskich będzie aż 14 obiektów

Zabytkowe XIX w. budynki dawnych browarów – butelkowania, leżakownia, warzelnia, stara stajnia, wozownia, słodownia, wytwórnia kawy, wiatrownia, korkownia, kapslownia, nowa butelkownia, formiernia oraz dwie wille, zyskają nowe życie po rewitalizacji. Ponadto na terenie browarów powstaną też zupełnie nowe budynki. Zainteresowani kupnem aparatamentu będą mogli wybierać spośród 1000 lokali.

Browary Wrocławskie zmienią funkcję, ale będą nawiązywać do przeszłości

- Główną ideą nowego założenia jest połączenie historycznego placu o charakterze społecznym z rekreacyjnym nabrzeżem Odry. Dwie wyraźne przestrzenie - zurbanizowana i zielona zdefiniują istotę tego miejsca. Historyczny kontekst uzupełni współczesna architektura i starannie dobrane detale  - mówi Kazimierz Śródka, architekt, współtwórca koncepcji Browarów Wrocławskich.

Browar Piastowski to ważny punkt na mapie miasta, dlatego dla architektów z pracowni Archicom ważny był historyczny kontekst miejsca. Ponadto Browary Wrocławskie są objęte ochroną konserwatora zabytków. Koncepcja rewitalizacji zakłada zachowanie przepięknej, ceglanej elewacji oraz industrialnych detali. Odtworzona zostanie również linia dawnej zabudowy, zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Terenu. Architekci zgodnie twierdzą, że takie są oczekiwania wrocławian.

Browary Wrocławskie będą otwartą przestrzenią z trasami spacerowymi i rowerowymi

Kawiarnie, restauracje, sklepy, a w przyszłości również biura – wszystko to powstanie na terenie dawnych browarów. Ponadto chillout room, fitness, klub kajakowy, kino letnie tuż przy Odrze, to zapowiedź tego, jak klimatyczne i pełne życia będą nowe Browary Wrocławskie. Inwestor chce połączyć historyczny plac o charakterze społecznym z rekreacyjnym nabrzeżem Odry oraz stworzyć funkcjonalną, tętniącą życiem przestrzeń.

W pierwszym etapie powstanie 150 mieszkań w nowych budynkach Formierni i Nowej Beczkowni. Zakończenie budowy dwóch pierwszych budynków planowane jest w I kwartale 2020.

Browary Wrocławskie
Autor: Archicom Tak będą wyglądały nowoczesne apartamentowce które powstaną na terenie Browarów Wrocławskich
Browary Wrocławskie
Autor: Archicom Browary Wrocławskie zamienią się w osiedle luksusowych apartamentowców
Browary Wrocławskie
Autor: Archicom Dawna linia zabudowy Browarów Piastowskich zostanie zachowana w nowej inwestycji

Nazwa inwestycji: Browary Wrocławskie
Lokalizacja: Wrocław, ul. Jedności Narodowej 
Funkcja: apartamentowce
Inwestor: Archicom S.A.
Projektant: Archicom S.A.
Rozpoczęcie budowy: III kwartał 2017
Zakończenie budowy: I kwartał 2020 (I etap)

Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej