Apartamenty Sfera w Bielsko-Białej: mieszkania nad galerią handlową

2011-11-30 18:03
Apartamenty SFERA: nowe mieszkania w Bielsko-Białej
Autor: Apartamenty SFERA Apartamenty mają dostęp do ogrodu o powierzchni ponad 2000 mkw, założonego na wewnętrznym dziedzińcu

Apartamenty Sfera to kompleks mieszkaniowy usutyowany ponad galerią handlową, o takiej samej nazwie, w centrum Bielsko-Białej. Projekt osiedla zakładał harmonijne połączenie części mieszkalnej z centrum handlowym oraz otaczającymi kamienicami. Czy architektom udało się wyraźnie oddzielić strefę prywatną od części komercyjnej?

Apartamenty Sfera - nowe mieszkania w Bielsko-Białej

Apartamenty Sfera to kompleks mieszkaniowy zlokalizowany na 3 kondygnacjach powyżej galerii handlowej. Kompleks składa się ze 101 mieszkań o zróżnicowanej wielkości i charakterze. Dostępne są mieszkania o powierzchnie od 43 do 116 mkw, od jedno- do czteropokojowych. Projekt zakłada możliwość własnej aranżacji przestrzeni mieszkalnych i wprowadzania zmian w układzie pomieszczeń. Nowe mieszkania mają tarasy, loggie lub balkony wychodzące między innymi na wewnętrzny zielony ogród. Z mieszkań roztacza się piękny widok na miasto oraz otaczające góry Beskidy.

Inwestycja została wykończona, precyzyjnie dobranymi materiałami, takimi jak klinkier, szkło, drewno oraz elementami wykończeniowymi. Zamontowano tu drewniane okna, drzwi antywłamaniowe, osprzęt elektroniczny i grzewczy znanych marek. Projekt Apartamentów SFERA powstawał z dbałością o środowisko naturalne i ograniczenie kosztów zużycia energii. Zastosowane rozwiązania zapewniają możliwość indywidualnego sterowania centralnym ogrzewaniem, optymalizację jego zużycia i łatwe rozliczenie kosztów ciepła. Koszty utrzymania ogrodu zostały zoptymalizowane poprzez automatyczny system nawadniania zasilany ze zbiorników na wodę deszczową.

Mieszkańcy osiedla będę mieli do dyspozycji ogród o powierzchni ponad 2000 mkw, założony na wewnętrznym dziedzińcu. Wyznaczono tu przestrzenie do odpoczynku i zabaw dla dzieci oraz brukowane alejki spacerowe. Zieleni została dobrana tak, aby rośliny była atrakcyjne przez cały rok. Wieczorem ogród oraz ciągi komunikacyjne będą dyskretnie podświetlone.

Główne wejście do Apartamentów Sfera jest w zabytkowej kamienicy przy ulicy Cechowej 24, na starym mieście. Pozostałe wejścia umożliwiają dostęp do osiedla mieszkaniowego z poziomu pasażu nad rzeką oraz parkingu. Dla zapewnienia spokoju i bezpieczeństwa mieszkańców wszystkie wejścia są objęte kontrolą dostępu.

Twórcą koncepcji apartamentów Sfera jest architekt Ireneusz Hendel.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej