Apartamenty na Woli

2016-07-05 13:29
Apartamenty na Woli Art Deco
Autor: STRABAG

Spółka STRABAG została generalnym wykonawcą kompleksu mieszkaniowego Art Deco – Apartamenty na Woli. Inwestycja powstanie na zlecenie firmy TC Forum Art Déco, której udziałowcem jest spółka Terra Casa. Wartość kontraktu to prawie 18 mln zł netto.

Apartamentowiec powstanie u zbiegu ulic Siedmiogrodzkiej i Rogalińskiej w Warszawie. W ramach kontraktu STRABAG wybuduje 9-piętrowy obiekt mieszkalny z częścią usługowo-handlową na parterze. Będzie w nim 67 apartamentów o powierzchni od 30 do 125 m², 2 penthouse’y z dużymi tarasami oraz 4 retro apartamenty typu loft, które znajdą się w odtworzonym budynku fabrycznym z lat 20. W obiekcie zaprojektowano lokale przeznaczone na siłownię i salę fitness. Na dachu apartamentowca powstanie zielony taras z widokiem na panoramę Warszawy, dostępny dla wszystkich mieszkańców. Garaż znajdzie się na dwóch  kondygnacjach podziemnych i będzie w nim 77 miejsc postojowych.

Wszystkie mieszkania wyposażone zostaną w wentylację mechaniczną oraz system przygotowany do montażu klimatyzacji. W całym budynku przewidziano inteligentny system Smart Home, który umożliwi mieszkańcom indywidualne sterowanie m.in. oświetleniem i ogrzewaniem. Wstęp do obiektu chroniony będzie poprzez system kontroli wejścia (kamery i monitoring) oraz czytniki linii papilarnych.

Generalny wykonawca w ramach inwestycji wybuduje również zjazd do budynku z ul. Siedmiogrodzkiej, niezbędną infrastrukturę techniczną oraz zagospodaruje teren wokół budynku. Projekt powstał w pracowni Biuro Projektów Kazimierski i Ryba.

Budowa apartamentowca ruszyła w czerwcu 2016 i zakończy się w lutym 2018.

Apartamenty na Woli Art Deco
Autor: STRABAG Autorem projektu apartamentowca Art Déco są architekci z pracowni Biuro Projektów Kazimierski i Ryba

Nazwa inwestycji: Art Déco
Lokalizacja: zbieg ulic Siedmiogrodzkiej i Rogalińskiej, Warszawa
Funkcja: mieszkalno-usługowo-handlowa
Inwestor: TC Forum Art. Deco Sp. z o.o. Sp.K.
Generalny wykonawca: STRABAG
Projektant: Biuro Projektów Kazimierski i Ryba
Całkowita powierzchnia: 9148,5m²
Powierzchnia użytkowa: 4005 m²
Powierzchnia działki: 1360m²
Liczba kondygnacji: 9
Rozpoczęcie budowy: czerwiec 2016
Zakończenie budowy: luty 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej