Złota 44

2007-05-21 16:47
Złota 44
Autor: brak danych

Orco Property Group - firma, która chce wybudować luksusowy apartamentowiec w centrum stolicy właśnie otrzymała ostateczną decyzję o warunkach zabudowy. Deweloper zapowiada, że inwestycja rozpocznie się w pierwszym kwartale 2007 roku.

O wieżowcu tym już nie raz było głośno. Apartamentowiec autorstwa słynnego architekta Daniela Libeskinda zlokalizowany będzie tuż obok Złotych Tarasów. Budynek wysoki na 192 metry niewątpliwie będzie zwracał uwagę Warszawiaków. Fasada obiektu będzie w całości wykonana ze szkła. Ściany będą delikatnie odchylać się na boki. To zapewni budynkowi "zwiewny" wygląd. Do budowy zostaną wykorzystane technologie przyjazne dla środowiska.

Inwestor podkreśla kombinację kreatywności i luksusu z jaką będziemy mieć do czynienia jeżeli chodzi o Złotą 44. W środku budynku znajdzie się 251 apartamentów. Mieszkańcy będą mogli korzystać ze SPA, klubu ćwiczeń, pokoju do jogi, basenu oraz tarasu do opalania. Prace budowlane mają się rozpocząć w I kwartale 2007 roku i potrwają ponad dwa lata.
W marcu 2007 roku podczas targów MIPIM w Cannes Orco Property Group podpisało szczegółowy list intencyjny z największą belgijską grupą budowlaną BESIX. Firma ta będzie generalnym wykonawcą budynku, a także będzie odpowiedzialna za wyburzenie budynku City Center, w miejscu którego stanie luksusowy aparatamentowiec.
Prawdopodobnie ostateczna umowa zostanie zawarta w połowie kwietnia 2007 roku. - Wybierając generalnego wykonawcę Złotej 44 szukaliśmy firmy, która specjalizuje się w wysokościowcach, działa elastycznie i rozumie rynek luksusowych inwestycji. BESIX, wykonawca dwóch słynnych budynków w Dubaju - Emirates Hotel Towers, oraz najwyższego na świecie - Burj Dubai Tower - jest idealnym partnerem, który spełnia wszystkie te kryteria - powiedział Jean Claude Moustacakis, kierownik projektu Złota 44.
W połowie kwietnia 2007 roku rozpoczęto przygotowania do rozbiórki budynku City Center. Dekonstrukcja byłego centrum handlowego potrwa 4 do 5 miesięcy. Wyburzenie budynku zostanie przeprowadzone w kolejności odwrotnej do budowy (od dachu do płyty fundamentowej). Złota 44 wykorzysta dwa poziomy podziemne i niektóre elementy konstrukcyjne istniejącego budynku. Znacznie ograniczy to zakres prac budowlanych i ich wpływ na środowisko. Fundamenty budynku pozostaną nietknięte, będą tylko wzmocnione.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej