Biurowiec Yareal – Nowogrodzka Square – z pozwoleniem na użytkowanie

2018-06-19 13:53
Nowogrodzka Square
Autor: Yareal Polska Biurowiec Yareal Nowogrodzka Square uzyskał pozwolenie na użytkowanie

W ścisłym centrum Warszawy można już podziwiać nowy biurowiec – Nowogrodzka Square, który powstał pomiędzy zabytkowymi kamienicami. Inwestor Yareal Polska oprócz nowoczesnego budynku wybudował również pieszy pasaż miejski, łączący Aleje Jerozolimskie z ul. Nowogrodzką.

Biurowiec Nowogrodzka Square powstał w Warszawie pomiędzy al. Jerozolimskimi, a ul. Nowogrodzką. Budynek ma 6 kondygnacji oraz 11 tys. m² powierzchni użytkowej. Na parterze powstało lobby, lokale usługowe (od strony Al. Jerozolimskich), a także wewnętrzne patio z zielenią. Biura na najwyższych piętrach mają tarasy z widokiem na panoramę miasta. Na kondygnacji podziemnej powstał garaż ze 148 miejscami postojowymi i postoje dla jednosladów. Cechą charakterystyczną inwestycji jest niewielki współczynnik powierzchni wspólnych – około 4%.

Nowogrodzka Square
Autor: HRA Architekci Generalnym wykonawcą inwestycji została firma RD Bud

Biurowiec Nowogrodzka Square z pasażem miejskim powstał w historycznym otoczeniu modernistycznych kamienic. Po raz pierwszy w historii powstała w tym miejscu otwarta przestrzeń publiczna, która łączy wnętrze biurowca i zieleń na rozległym placu przed budynkiem.

- Wielkomiejski pasaż obok budynku Nowogrodzka Square tworzy nowe, atrakcyjne i pełne życia połączenie Alej Jerozolimskich z ul. Nowogrodzką. Po niespełna 20 miesiącach kończymy budowę z wielką satysfakcją, ponieważ w przeszłości to miejsce w centrum Warszawy było zupełnie niedostępne i nieznane. Nowo powstały budynek Nowogrodzka Square razem z pasażem udostępnia je praktycznie wszystkim – najemcom, przechodniom i gościom lokali usługowych na parterze. – wyjaśnia Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

Nazwa inwestycji: Nowogrodzka Square
Lokalizacja: aleje Jerozolimskie 93, Warszawa
Funkcja: biurowo-usługowa
Inwestor: Yareal Polska Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: RD Bud sp. z o.o.
Projektant: HRA Architekci Sp. z o.o. Sp.k. (Hermanowicz Rewski Architekci Sp. j.)
Powierzchnia użytkowa:
11 000 m2
Rozpoczęcie budowy: wrzesień 2016
Zakonczenie budowy: czerwiec 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej