Biurowiec Yareal – Nowogrodzka Square – z pozwoleniem na użytkowanie

2018-06-19 13:53
Nowogrodzka Square
Autor: Yareal Polska Biurowiec Yareal Nowogrodzka Square uzyskał pozwolenie na użytkowanie

W ścisłym centrum Warszawy można już podziwiać nowy biurowiec – Nowogrodzka Square, który powstał pomiędzy zabytkowymi kamienicami. Inwestor Yareal Polska oprócz nowoczesnego budynku wybudował również pieszy pasaż miejski, łączący Aleje Jerozolimskie z ul. Nowogrodzką.

Biurowiec Nowogrodzka Square powstał w Warszawie pomiędzy al. Jerozolimskimi, a ul. Nowogrodzką. Budynek ma 6 kondygnacji oraz 11 tys. m² powierzchni użytkowej. Na parterze powstało lobby, lokale usługowe (od strony Al. Jerozolimskich), a także wewnętrzne patio z zielenią. Biura na najwyższych piętrach mają tarasy z widokiem na panoramę miasta. Na kondygnacji podziemnej powstał garaż ze 148 miejscami postojowymi i postoje dla jednosladów. Cechą charakterystyczną inwestycji jest niewielki współczynnik powierzchni wspólnych – około 4%.

Nowogrodzka Square
Autor: HRA Architekci Generalnym wykonawcą inwestycji została firma RD Bud

Biurowiec Nowogrodzka Square z pasażem miejskim powstał w historycznym otoczeniu modernistycznych kamienic. Po raz pierwszy w historii powstała w tym miejscu otwarta przestrzeń publiczna, która łączy wnętrze biurowca i zieleń na rozległym placu przed budynkiem.

- Wielkomiejski pasaż obok budynku Nowogrodzka Square tworzy nowe, atrakcyjne i pełne życia połączenie Alej Jerozolimskich z ul. Nowogrodzką. Po niespełna 20 miesiącach kończymy budowę z wielką satysfakcją, ponieważ w przeszłości to miejsce w centrum Warszawy było zupełnie niedostępne i nieznane. Nowo powstały budynek Nowogrodzka Square razem z pasażem udostępnia je praktycznie wszystkim – najemcom, przechodniom i gościom lokali usługowych na parterze. – wyjaśnia Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

Nazwa inwestycji: Nowogrodzka Square
Lokalizacja: aleje Jerozolimskie 93, Warszawa
Funkcja: biurowo-usługowa
Inwestor: Yareal Polska Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: RD Bud sp. z o.o.
Projektant: HRA Architekci Sp. z o.o. Sp.k. (Hermanowicz Rewski Architekci Sp. j.)
Powierzchnia użytkowa:
11 000 m2
Rozpoczęcie budowy: wrzesień 2016
Zakonczenie budowy: czerwiec 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej