Wznowienie realizacji inwestycji Sky Tower we Wrocławiu

2010-07-01 19:09
Sky Tower, Wrocław
Autor: skytower.pl Sky Tower, Wrocław

Sky Tower najwyższy obecnie realizowany kompleks apartamentowy w Polsce i jeden z najwyższych pod względem wysokości budynków w Polsce powstanie we Wrocławiu do końca 2012 roku. 30 czerwca 2010 oficjalnie została wznowiona realizacja tej wrocławskiej inwestycji.

Według zaktualizowanego projektu główna wieża budynku będzie miała 212 metrów. Obecnie trwa końcowy etap prac budowlanych związanych z realizacją podium kompleksu i rozpoczyna się przygotowanie etapu budowy wieży.

Po wstrzymaniu realizacji projektu w listopadzie 2008 roku w związku z kryzysem na światowych rynkach finansowych i odsprzedaży przez LC Corp S.A. inwestycji dla Pana Leszka Czarneckiego, nowy inwestor zlecił weryfikację projektu i dostosowanie jego realizacji do nowych warunków rynkowych.

Sky Tower Wrocław powstaje na działce o powierzchni 2,7 ha w centrum Wrocławia w kwadracie ulic Powstańców Śląskich, Gwiaździstej, Wielkiej oraz Szczęśliwej. Kompleks Sky Tower obejmuje trzy elementy: podstawę budynku (podium) w której mieściła się będzie galeria handlowa oraz dwa budynki łączące funkcje mieszkalne i biurowe - charakterystyczną wieżą o wysokości 212 metrów oraz niższy budynek w kształcie żagla połączony z wieżą.

Kompleks obejmować będzie:

  • ok. 20 tys. m² powierzchni mieszkalnej ulokowanej w wieży od 27 do 48 piętra, oraz budynku bocznym od 11 do 19 piętra,
  • ok. 22 tys. m² powierzchni biurowych klasy A+
  • ponad 24 tys. m² powierzchni handlowej – przeznaczonej dla butików, kawiarni, restauracji,
  • częsć rekreacyjną obejmującą SPA, centrum sportowe oraz centrum medyczne
  • ok. 1 500 miejsc parkingowych Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie ok. 171 tys. m²  i jest to jedna z największych inwestycji tego typu realizowanych obecnie w Polsce.

Realizacja inwestycji wraz kosztami Inwestora związanymi z przebudową ulic sąsiadujących z kompleksem Sky Tower Wrocław wyniesie około 1 mld zł.

Planowane zakończenie i oddanie do użytku części handlowej kompleksu nastąpi w II kwartale 2012 roku.Zakończenie całości inwestycji zostało zaplanowane na koniec 2012 roku.

Ogłoszenie oferty i rozpoczęcie sprzedaży apartamentów zaplanowane jest na jesień 2010 roku.

Sky Tower, Wrocław
Autor: skytower.pl Sky Tower, Wrocław
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej