Wrocław: Echo Investment buduje biurowiec Aquarius Business House

2012-11-23 15:45
Aquarius Business House
Autor: Echo Investment SA Kompleks biurowy Aquarius Business House, Wrocław, projekt: ARCAD, deweloper: ECHO Investment

Spółka Echo Investment buduje w centrum Wrocławia, u zbiegu ulic Swobodnej i Borowskiej, biurowiec Aquarius Business House. Deweloper poinformował o uzyskaniu pozwolenia na budowę II etapu i certyfikatu BREEAM Interim z oceną "Very Good".

W skład kompleksu o powierzchni biurowej 25 000 mkw. wejdą dwa 7-kondygnacyjne budynki. Poza biurami, w zespole zaprojektowano funkcje dodatkowe: przychodnię medyczną, lunch bar, restaurację, kawiarnię, salonik prasowy, fitness club, a dla osób dojeżdżających do pracy na rowerach przygotowano specjalnie z myślą o nich parking i szatnie wyposażone w prysznice.

Architekci zaplanowali wykorzystanie w elewacji materiałów wykończeniowych takich jak: kamień, szkło, aluminium. Powierzchnie biurowe zaprojektowano w układzie otwartego planu, co przy dużej dostępności światła naturalnego zapewni użytkownikom elastyczność aranżacji. Biura wyposażone będą w podniesione podłogi, podwieszane sufity i klimatyzację opartą o systemy czterorurowe. Zaplanowano również rozwiązania technologiczne pozwalający w sposób proekologiczny, efektywny i oszczędny zarządzać energią i mediami. Biurowiec będzie oczywiście wyposażony w systemy bezpieczeństwa i kontroli dostępu i nowoczesne łącza teleinformatyczne.

Dla osób zmotoryzowanych zaprojektowano 412 miejsc parkingowych: 265 w parkingu kubaturowym, 97 w parkingu podziemnym oraz 50 na parkingu zewnętrznym.

Proces pre-certyfikacji II etapu zakończył się uzyskaniem oceny "Very Good" w systemie BREEAM, z wynikiem 64,39%. Echo Investment planuje potwierdzić ten wynik w procesie ostatecznej certyfikacji po oddaniu budynku do użytku. Za proces certyfikacji biurowca odpowiadała firma Grontmij.

Projekt jest realizowany w dwóch etapach. Pierwszy z nich rozpoczął się w maju 2011 roku i zakończył pod koniec listopada 2012 roku. I etap ma już pozwolenie na użytkowanie. Zakończenie drugiego etapu zaplanowano na wrzesień 2013 roku.

Wykonawcą stanu surowego obiektu jest Eiffage Budownictwo Mitex SA. Architektura i projekty branżowe biurowca powstały w biurze Arcad z Kielc.

Aquarius Business House
Autor: Echo Investment SA W sąsiedztwie Aquarius Business Centre znajdują się: Stare Miasto, Teatr Polski, Filharmonia Wrocławska, centrum handlowe Arkady, hotele - m.in. Novotel, Polonia, Holiday Inn, a także instytucje i urzędy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej