Wmurowano kamień węgielny pod fabrykę MAN'a

2007-06-15 15:23
fabryka MAN
Autor: brak danych

Kamień węgielny pod fabrykę MAN Nutzfahrzeuge w Niepołomicach pod Krakowem uroczyście wmurowano 20 czerwca 2006 r. Zakończenie budowy fabryki i tym samym rozpoczęcie produkcji inwestor zapowiada na połowę 2007 roku.


Fabryka będzie produkować przede wszystkim ciężarówki TGA WorldWide i Man TGA, w sumie ok. 15 tys. samochodów rocznie. Krakowski zakład produkcyjny będzie trzecim koncernu MAN Nutzfahrzeuge w Polsce i stanie się częścią połączonego łańcucha produkcji firmy. Zatrudnienie w Niepołomicach znajdzie 650 osób. Istniejące w Poznaniu i Starachowicach fabryki autobusów zatrudniają obecnie 2 600 osób. Nakłady inwestycyjne koncernu w Niepołomicach szacuje się na  90-100 mln euro.

Nowa fabryka pod Krakowem ma stanowić przyczółek dla rozwoju sprzedaży produktów koncernu na rynkach wschodnich. Model TGA WorldWide przeznaczony będzie na rynki Europy Wschodniej, Rosji, Afryki Południowej i Bliskiego Wschodu, natomiast pojazdy TGA zaspokoją rosnące europejskie potrzeby. Niezbędne do produkcji podzespoły będą dostarczane z fabryk MAN'a w Niemczech i Austrii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej