Wiecha na Galerii S w Siedlcach. Trwają prace wykończeniowe

2013-01-02 10:16
Galeria S w Siedlcach, Konstanty Strus
Autor: Foto Zarzycki

Zakończono konstrukcję nowej Galerii S w Siedlcach i rozpoczęto prace wykończeniowe. Symbolicznym zakończeniem prac konstrukcyjnych była uroczystość zawieszenia wiechy na budynku galerii, która odbyła się 14 grudnia 2012. Otwarcie Galerii S planowane jest na IV kwartał 2013 roku. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus.

W uroczystości wzięli udział: Wojciech Kudelski, Prezydent Miasta Siedlce oraz Piotr Karaś, Przewodniczący Rady Miasta. Uroczystego poświęcenia budynku w stanie surowym dokonał Proboszcz Parafii Katedralnej w Siedlcach Ks. Prałat Eugeniusz Filipiuk. Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele najemców, mediów branżowych i lokalnych, a także inwestorzy oraz firmy związane z procesem inwestycyjnym.
– Uroczystość zawieszenia wiechy na Galerii S jest dla nas ważnym etapem w procesie budowy – mówił Konstanty Strus – inwestor obiektu – To symboliczne zakończenie prac konstrukcyjnych i rozpoczęcie prac wykończeniowych związanych z instalacjami i wykończeniem wnętrz. Cieszymy się że udało się zakończyć ten etap budowy zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem.

Przeczytaj także: Podstawą sukcesu trafny wybór lokalizacji - rozmowa z Konstantym Strusem

Galeria S powstaje u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wojskowej, w ścisłym centrum Siedlec. Miejsce to ma bogate tradycje handlowe, min. dzięki funkcjonującej od wielu lat galerii handlowej, również zrealizowanej  przez Przedsiębiorstwo Budowlane Konstantego Strusa. Nowa Galeria S będzie zintegrowana z istniejącą galerią, a także z zabytkowym budynkiem banku.

Największe centrum handlowe w regionie

Całkowita powierzchnia najmu obiektu wyniesie 34 000 m2 czyniąc go tym samym największym i jedynym centrum handlowym w mieście i regionie. W ofercie centrum znajdzie się ponad 150 sklepów i punktów usługowych, m.in. supermarket Stokrotka, H&M, kino Helios, marki grupy LPP:Reserved, Mohito,Sinsay, Cropp Town, House, Home &You oraz CCC, Rossmann, Adidas, Nike, Puma, Wrangler, Levis, McDonalds, Coffee Club, Grycan, Kebab, jubiler Yes i inni. Klienci będą mieli do dyspozycji 850 miejsc parkingowych.

Otwarcie w IV kwartale 2013 roku

Otwarcie Galerii S planowane jest na IV kwartał 2013 roku. Inwestorem i generalnym wykonawcą Galerii S jest siedlecka firma Konstantego Strusa. Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus to firma deweloperska działająca na polskim rynku od ponad 20 lat i specjalizująca się budownictwie mieszkaniowym oraz komercyjnym. Firma realizuje obecnie dwie inwestycje o charakterze handlowym: Galerię S w Siedlcach oraz Galerię Jurowiecką w Białymstoku, a także kilkanaście inwestycji o charakterze mieszkaniowym. Autorem obiektów jest firma architektoniczna Bulak Projekt. Za komercjalizację Galerii S w Siedlcach oraz Galerii Jurowieckiej w Białymstoku odpowiada firma Aspenn.

Galeria S w Siedlcach, Konstanty Strus
Autor: Foto Zarzycki Uroczystość zawieszenia wiechy w Galerii S w Siedlcach
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej