Warszawski Park Technologiczny powstanie na Siekierkach

2007-05-22 13:42
Warszawski PT
Autor: www.technoport.pl

Ośrodek zaawansowanych technologii powstanie na warszawskich Siekierkach. Zabudowany zostanie teren o powierzchni 30 hektarów. Powstaną nowoczesne laboratoria i biura. Na kompleks trzeba będzie poczekać do 2013 roku.

W Warszawie powstanie Park Technologiczny. Aż 300 tysięcy mkw. powierzchni użytkowej zajmą laboratoria, biura i nowoczesne usługi. Za kilka lat w kompleksie tym mieścić się będą siedziby firm badawczo-rozwojowych. Przedsięwzięcie pozwoli na zatrudnienie kilkunastu tysięcy osób.

Pierwsze prace przygotowawcze już się rozpoczęły. Jednak realizacja całego przedsięwzięcia potrwa co najmniej do 2013 roku. Za dwa lata kompleks zacznie zapełniać się firmami. Wtedy też zaczną powstawać nowoczesne budynki. Realizacja pierwszej inwestycji w ramach tego projektu, czyli Inkubatora Technologii rozpocznie się w przeszły roku. Inwestycja będzie finansowana z różnych źródeł m.in.: wieloletniego programu rządowego, ze środków miasta Warszawa oraz z europejskich programów operacyjnych. Wizualizacje urbanistyczną WPT wykonała pracownia architektoniczna Sol-Ar.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej