Waimea Logistic Park Bydgoszcz

2016-06-22 13:51
Weima Logistic Park Bydgoszcz
Autor: materiał prasowy Waimea Logistic Park Bydgoszcz piowstanie na19-hektarowej działce

Na działce o powierzchni 6 hektarów, w południowo-wschodniej części miasta Bydgoszcz, rozpoczęła się budowa dwóch hal w ramach I etapu budowy kompleksu logistyczno-produkcyjnego. Generalnym wykonawcą jest firma Trasko-Inwest.

Powierzchnia zabudowy całego kompleksu wyniesie około 90 000 m². Inwestycja powstanie na19-hektarowej działce. W skład centrum wejdzie 6 hal produkcyjnych i magazynowych.

W pierwszym etapie inwestycji powstanie hala SBU (Small Business Units) o powierzchni 9072 m². Będą w niej magazyny i biura dla małych przedsiębiorców, start-upów, a także firm, które potrzebują niewielkich powierzchni magazynowych.

Powierzchnia drugiej hali wyniesie 16 200 m². Przeznaczona będzie dla operatorów logistycznych z rozwiązaniami typu cross-dock. Znajdą się w niej małe moduły magazynowe (najmniejsze 650 m²) z pomieszczeniami biurowo-socjalnymi, o powierzchni około 60 m².

W tych nowoczesnych halach będzie można składować towary do wysokości 10 m netto. Doki magazynowe zostaną wyposażone w rampy hydrauliczne samopoziomujące z fartuchami ochronnymi. Dookoła obiektów powstanie nowoczesna infrastruktura – parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, place manewrowe, zabudowa towarzysząca oraz park zieleni.

Obie hale będą wznoszone równocześnie, a prace zostaną zakończone do końca 2016 roku. Pierwsi najemcy będą mogli skorzystać z usług centrum na przełomie lutego i marca 2017.

Inwestorem jest spółka należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding S.A. – Waimea Logistic Park Bydgoszcz.

Weima Logistic Park Bydgoszcz
Autor: materiał prasowy W skład centrum wejdzie 6 hal produkcyjnych i magazynowych

Nazwa inwestycji: Waimea Logistic Park Bydgoszcz
Lokalizacja: południowo-wschodnia część miasta Bydgoszcz
Funkcja: centrum logistyczne
Inwestor: Waimea Logistic Park Bydgoszcz
Generalny wykonawca: Trasko-Inwest
Powierzchnia hali: 9072 m² (SBU), 16 200 m² (druga hala)
Rozpoczęcie budowy: początek czerwca 2016
Zakończenie budowy: koniec 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej