Waimea Logistic Park Bydgoszcz

2016-06-22 13:51
Weima Logistic Park Bydgoszcz
Autor: materiał prasowy Waimea Logistic Park Bydgoszcz piowstanie na19-hektarowej działce

Na działce o powierzchni 6 hektarów, w południowo-wschodniej części miasta Bydgoszcz, rozpoczęła się budowa dwóch hal w ramach I etapu budowy kompleksu logistyczno-produkcyjnego. Generalnym wykonawcą jest firma Trasko-Inwest.

Powierzchnia zabudowy całego kompleksu wyniesie około 90 000 m². Inwestycja powstanie na19-hektarowej działce. W skład centrum wejdzie 6 hal produkcyjnych i magazynowych.

W pierwszym etapie inwestycji powstanie hala SBU (Small Business Units) o powierzchni 9072 m². Będą w niej magazyny i biura dla małych przedsiębiorców, start-upów, a także firm, które potrzebują niewielkich powierzchni magazynowych.

Powierzchnia drugiej hali wyniesie 16 200 m². Przeznaczona będzie dla operatorów logistycznych z rozwiązaniami typu cross-dock. Znajdą się w niej małe moduły magazynowe (najmniejsze 650 m²) z pomieszczeniami biurowo-socjalnymi, o powierzchni około 60 m².

W tych nowoczesnych halach będzie można składować towary do wysokości 10 m netto. Doki magazynowe zostaną wyposażone w rampy hydrauliczne samopoziomujące z fartuchami ochronnymi. Dookoła obiektów powstanie nowoczesna infrastruktura – parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, place manewrowe, zabudowa towarzysząca oraz park zieleni.

Obie hale będą wznoszone równocześnie, a prace zostaną zakończone do końca 2016 roku. Pierwsi najemcy będą mogli skorzystać z usług centrum na przełomie lutego i marca 2017.

Inwestorem jest spółka należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding S.A. – Waimea Logistic Park Bydgoszcz.

Weima Logistic Park Bydgoszcz
Autor: materiał prasowy W skład centrum wejdzie 6 hal produkcyjnych i magazynowych

Nazwa inwestycji: Waimea Logistic Park Bydgoszcz
Lokalizacja: południowo-wschodnia część miasta Bydgoszcz
Funkcja: centrum logistyczne
Inwestor: Waimea Logistic Park Bydgoszcz
Generalny wykonawca: Trasko-Inwest
Powierzchnia hali: 9072 m² (SBU), 16 200 m² (druga hala)
Rozpoczęcie budowy: początek czerwca 2016
Zakończenie budowy: koniec 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej