W Dąbrowie Górniczej powstaje centrum handlowe

2007-05-17 18:34
Pogoria
Autor: brak danych

Do tej pory w Dąbrowie Górniczej nie było centrum handlowego z prawdziwego zdarzenia. Deweloper - Mayland Real Estate Company postanowił to zmienić i rozpoczął budowę galerii Pogoria.

Budowa Pogorii już się rozpoczęła. Kompleks powstaje wzdłuż ul. Jana III Sobieskiego, na terenach obok Huty Bankowej. Projekt tego centrum handlowego rewitalizuje tereny poprzemysłowe i nawiązuje do roli jaką spełniają sąsiednie obszary. Wyburzono już stare obiekty hutnicze, trwają prace ziemne przygotowujące teren pod konstrukcję budynku. Pogoria ma zostać otwarta wiosną 2008 roku.

Pogoria będzie pierwszą w mieście galerią handlową z multipleksem. Została zaprojektowana tak, aby nowy obiekt był powiązany z istniejącymi ulicami. Od ulicy 3 Maja rozciągać się będzie atrakcyjny plac wejściowy. Będzie on otoczony kolumnadą. Piesi po specjalnie zbudowanej kładce przejdą nad ruchliwą ul. Sobieskiego i znajdą się na tarasie kolumnady. Stąd będą mogli wejść do budynku bądź zjechać windą na poziom placu z fontanną, nawiązującą do zbiornika Pogoria - symbolu nowego centrum. Z jednej strony plac będzie domykała dawna willa pierwszego dyrektora huty. Dziś obiekt jest w złym stanie technicznym, jednak ma być wyremontowany. Inwestor obiecał też uporządkować pobliski park miejski.
Na parterze, oprócz pasażu z 80 sklepami i butikami, będzie supermarket. Piętro wypełnią kawiarnie, restauracje, klub fitness oraz pięciosalowe kino. Całkowita powierzchnia galerii wyniesie 30 tys. mkw. Pod centrum powstanie parking na ponad tysiąc miejsc.
Symboliczne rozpoczęcie budowy, czyli wmurowanie kamienia węgielnego miało miejsce 24 kwietnia 2007 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej