Victoria Development

2007-05-25 17:03

Powstający obiekt biurowy jest pierwszą w Polsce budową obsługiwaną przez nowoczesny, komputerowy system controllingu, który ułatwia finansowanie budowy i pozwala na cząstkową kontrolę wszystkich jej etapów. Wartość kontraktu wynosi 17,5 mln USD.

Autorem projektu jest warszawska pracownia JEMS Architekci sp. z o.o , a inwestorem spółka Victoria Development, która powierzyła realizację projektu, w systemie generalnego wykonawstwa, firmie Budimex Unibud.
Realizacja obiektów biurowych o wartości 17,5 mln dolarów rozpoczęła się w maju 2001 roku, a zakończenie inwestycji zaplanowano na sierpień 2002.

Budimex Unibud realizuje dwa budynki biurowe o powierzchni całkowitej 18 150 m2 i łącznej powierzchni użytkowej 16 704 m2 przeznaczonej na biura i lokale usługowe. Główny budynek o wysokości 60 metrów ma 14 kondygnacji, a drugi cztery. Pod budynkami, na powierzchni całej działki (4255 m2), zaprojektowano garaż podziemny. Zakres robót obejmuje budowę i wykończenie biurowców "pod klucz". Z uwagi na szczególnie trudne warunki gruntowe, w celu posadowienia budynku zaprojektowano 500 pali betonowych o długości 18 m. Elewacja obiektu, izolowana termicznie i akustycznie, będzie na całej powierzchni przeszklona i wykonana w technologii tzw. podwójnej skóry. Budynek zostanie wyposażony we wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Budowa jest obsługiwana przez system NSGO - komputerowy system zarządzania budową. Jest to system z zakresu controlingu, który usprawnia finansowanie budowy kontrolując koszty każdej operacji. Budowa "sama rozlicza się" z kontrahentami. System został opracowany dla hiszpańskiej Grupy FERROVIAL i mogą z niego korzystać wyłącznie spółki należące do koncernu , m.in. takie, jak Budimex czy Budimex Unibud. System nie jest dostępny na rynku.

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej