Top 6. Ciekawe miejsca na krótki i szalony urlop. Tanio nie jest, ale za to bardzo oryginalnie

2021-10-27 11:44
Ciekawe miejsca na urlop
Autor: airbnb.pl Domy kopułowe nad jeziorem w Wielkiej Brytanii

Szukasz ciekawego miejsca na krótki i szalony wyjazd? Nie masz pomysłu, gdzie pojechać? Wybraliśmy 7 ciekawych miejsc na trzydniowy urlop. To nie najtańsze, ale za to bardzo niecodzienne propozycje. Teraz tylko znajdź czas, aby spędzić go w miejscu, które sprawi, że zapomnisz o codzienności.

Spis treści

  1. Weekend w estońskim wiatraku
  2. Domek na drzewie w Stanach Zjednoczonych
  3. Nocleg w zamku w Irlandii
  4. Domy kopułowe nad jeziorem w Wielkiej Brytanii
  5. A może osiedle mongolskich namiotów?
  6. Pałac w czeskiej miejscowości Vidice

Weekend w estońskim wiatraku

Zaczynamy od najtańszej propozycji, ale też chyba najbardziej ekscentrycznej. Jest nią nocleg w wiatraku w Estonii. Obiekt położony jest w pobliżu plaży z dostępem do morza, jezior i szlaków przyrodniczych. Wiatrak składa się z 4 sypialni i salonu z kominkiem. Taki wypoczynek kosztuje 1883 zł za noc. Łącznie za trzydniowy pobyt trzeba będzie uiścić opłatę w wysokości 6 630 złotych.

Ciekawe miejsca na urlop
Autor: airbnb.pl Wiatrak w Estonii położony w pobliżu plaży

Domek na drzewie w Stanach Zjednoczonych

Jeśli ktoś nie ma lęku wysokości i sporo na koncie, to przedłużony weekend może spędzić w Stanach Zjednoczonych w domu na drzewie. Do wynajęcia jest dwupiętrowy domek z salonem, kuchnią, jadalnią, werandą. Dodatkowo na terenie obiektu jest siłownia oraz łaźnia parowa. Kompleks składa się z 7 domków na drzewie i położony jest w urokliwej okolicy – nad jeziorem Maine, pośród lasów jodłowych. Można tu łowić ryby, pływać łodzią lub kajakiem. Za taką przyjemność trzeba zapłacić prawie 6 tys. zł za noc, czyli aż 24 tys. zł za czterodniowy urlop.

Ciekawe miejsca na urlop
Autor: airbnb.pl Domek na drzewie w Stanach Zjednoczonych

Nocleg w zamku w Irlandii

Możemy również spędzić jesienny urlop w liczącym sobie 500 lat zamku w nadmorskiej irlandzkiej miejscowości w hrabstwie Clare. Zamek usytuowany jest na wzgórzu skąd roztacza się panorama na pobliskie jeziora, rozległe pastwiska, gdzie pasie się bydło czy biegają konie. Natomiast wnętrza pałacu idealnie oddają średniowieczny klimat. Znajdziemy tu wielkie kamienne sale z dębowymi elementami, historyczne kominki czy kamienne, spiralne schody. W obiekcie jest 6 sypialni z podwójnymi łóżkami. Pobyt kosztuje 9 361 zł za noc, niezależnie od tego ile osób zamieszka w pokoju. Do tego doliczyć trzeba opłatę serwisową - 4 876 zł, więc finalnie urlop w irlandzkim zamku wyniesie nas prawie 33 tys. zł z trzy noce.

Ciekawe miejsca na urlop
Autor: airbnb.pl Średniowieczny zamek w irlandzkiej miejscowości w hrabstwie Clare

Domy kopułowe nad jeziorem w Wielkiej Brytanii

Kolejną propozycją w naszym zestawieniu jest kompleks siedmiu domów kopułowych w Wielkiej Brytanii w miejscowości Lincolnshire. Położone są one nad jeziorem i pomieścić mogą 15 osób. Taki nocleg może być niezwykle ciekawym przeżyciem, a sam dom jest bardzo ciekawym obiektem pod względem architektonicznym. W środku są łóżka, wanna z hydromasażem, prysznic, toaleta i jadalnia. Dodatkowo otoczenie miejsca noclegowego jest zachwycające. Domy znajdują się na prywatnej działce. Wynajęcie kopuły na długi weekend to koszt około 37 578 zł. W kwotę wliczone są opłaty serwisowe oraz sprzątanie.

Ciekawe miejsca na urlop
Autor: airbnb.pl Domy kopułowe w Wielkiej Brytanii w miejscowości Lincolnshire

A może osiedle mongolskich namiotów?

Ofertą z zupełnie innej bajki jest osiedle mongolskich jurt (konstrukcja drewniana obleczona płótnem), w których zmieścić się może jednocześnie nawet kilka rodzin. Jeden namiot pomieści 16 osób. Kompleks otoczony jest malowniczym, wiejskim krajobrazem Wielkiej Brytanii. W wolnych chwilach, poza spacerami po otaczających lasach, możemy również rozpalić ognisko lub grilla na terenie obiektu. Za taki nocleg zapłacimy 13 730 zł. Uwzględniając opłatę serwisową w wysokości 7 152 zł, nasz trzydniowy urlop będzie kosztować prawie 50 tys. złotych.

Ciekawe miejsca na urlop
Autor: airbnb.pl Osiedle mongolskich jurt w Wielkiej Brytanii

Pałac w czeskiej miejscowości Vidice

Na koniec najdroższa propozycja, czyli nocleg w pałacu w czeskiej miejscowości Vidice, około 80 km od Pragi. Historia budynku sięga XVII wieku. Wtedy spełniał on rolę domku myśliwskiego. Dziś dom składa się z 3 kondygnacji, na których znajduje się kuchnia, jadalnia, biblioteka, salon kawowy, bar z cygarami, apartamenty, salony czy strefa spa i wellness. Na tę ostatnią składają się: sauna, łaźnia parowa, gabinet masażu, kryty basen i jacuzzi. Jedno jest pewne – nie zdążymy spędzić nocy w każdej z sypialni. Wybierając tę ofertę, wynajmujemy bowiem ich aż 12! Jest też 12 łóżek oraz 12 łazienek. Jedna noc kosztuje dokładnie 39 962 zł. Niestety to nie wszystkie koszty. Doliczyć trzeba opłatę serwisową w wysokości 20 818 zł. Łatwo więc policzyć, że za nasz 3-dniowy pobyt zapłacimy prawie 141 tys. złotych.

Ciekawe miejsca na urlop
Autor: airbnb.pl Pałac w czeskiej miejscowości Vidice

Hotele w zamkach w Polsce

Pytanie 1 z 10
Co to za zamek?
Zamki w Polsce
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej