Termy Poddębice. Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji niedaleko Łodzi. Cennik, godziny otwarcia

2023-06-08 21:45

Termy Poddębice przeszły spektakularną rewitalizację. W efekcie 50 km od Łodzi i 160 km od Warszawy powstało nowoczesne Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji z wykorzystaniem wód geotermalnych. Baseny w Poddębicach to dobry pomysł na wakacje 2023. Dowiedz się więcej o atrakcji.

Spis treści

  1. Termy Poddębice to Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji
  2. Jakie są nowe termy Poddębice?
  3. Termy Poddębice - film z kompleksu nowych basenów
  4. Termy Poddębice - cennik 2023
  5. Termy Poddębice - godziny otwarcia
  6. Jak dojechać do basenów termalnych Poddębice?

Termy Poddębice to Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji

Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji - tak nazywa się po rewitalizacji kompleks w Poddębicach. 1 maja 2022 odbyło się oficjalne otwarcie odnowionych term. Koszt rewitalizacji basenów to prawie 77 mln zł. Wykonawcami były firmy: Alstal Grupa Budowlana oraz AGB.

Ciekawe

Woda w Poddębicach wydobywana jest z utworów piaskowcowych kredy dolnej otworem wiertniczym Poddębice GT-2 z głębokości 2101 m. Temperatura wody mierzona na powierzchni wynosi 71 °C, natomiast całkowita jej mineralizacja to 423 mg/l. Poddębicka woda termalna ma charakter wody wodorowęglanowo-sodowo-wapniowej, hipertermalnej.

Zobacz też:

Jakie są nowe termy Poddębice?

W nowym kompleksie geotermalnym Poddębice znajduje się 7 basenów zewnętrznych i wewnętrznych wyposażonych w gejzery, masażery, groty sztucznej fali oraz dzikie rzeki. Temperatura wody wynosi 30-34°. Łączna powierzchnia lustra wody to prawie 2300 m².

Rodzaje basenów:

  • wypływowy połączony z basenem wewnętrznym,
  • pływacko-rekreacyjny, dziecięcy,
  • basen ścian wodnych.

W kompleksie są też sauny: sucha, parowa, infrared, a także pomieszczenia haloterapii z komnatą solną, ponadto zespół rehabilitacji, składający się z sal zajęć ruchowych, pomieszczeń masażu i gabinetu lekarskiego. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Termy Poddębice - film z kompleksu nowych basenów

Termy Poddębice - cennik 2023

Odsyłamy Państwa na stronę www.termy.poddebice.pl/cennik gdzie są rozpisane bardzo szczegółowo cenny biletów i wszystkich atrakcji dostępnych w kompleksie.

Termy Poddębice - godziny otwarcia

Termy Poddębice otwarte są codziennie w godzinach od 10.00 do 22.00.

Jak dojechać do basenów termalnych Poddębice?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej