Styl marine, czyli deweloper nad morzem

2007-05-21 18:17
investok
Autor: brak danych

Domy na Pomorzu cechuje charakterystyczna architektura. Gdyński modernizm nawiązuje swymi detalami do konstrukcji okrętu, przeważa jasność i lekkość. Gdańsk to gratka dla poszukujących enklawy nowoczesności w obrębie historycznego centrum. Największym wyzwaniem dla dewelopera okazuje się jednak budowanie w Sopocie.

Letnia stolica Polski jak żadne inne miasto ma zdolność przyciągania turystów. Do kurortu ściągają zarówno artyści, jak i koneserzy sztuki. Mogą oni skorzystać tutaj z bogatej oferty różnego rodzaju koncertów, festiwali, wystaw czy spektakli. Amatorzy sportu też znajdą coś dla siebie. Miasto oferuje tor wyścigów konnych, stadiony, korty tenisowe, klub żeglarski.

Architekturę Sopotu należy rozpatrywać w kontekście jedynego w swoim rodzaju krajobrazu, na który składają się morze, plaża, parki oraz wzgórza morenowe. Ponadto przy tworzeniu nowych obiektów wymagane jest spore wyczucie ze względu na unikalne założenia urbanistyczne kurortu. Niestety ze względu na ograniczoną podaż gruntów, deweloperzy mają coraz większe trudności ze znalezieniem terenu pod kompleksowe inwestycje.
W takich oto warunkach powstała kolejna inwestycja działającej od 1995 roku na terenie Trójmiasta i Pomorza firmy Invest Komfort - Sopocki Parkur. 14 września deweloperowi wręczono certyfikat "Gwarancja Najwyższej Jakości", przyznawanego przez Europejskie Centrum Jakości za wzorowe praktyki stosowane w procesie zarządzania firmą. Uroczystość połączono z obchodami jedenastej rocznicy działalności firmy.
- Rocznica ta ma dla nas wyjątkowe znaczenie - komentuje Mieczysław Ciomek, Prezes Zarządu Invest Komfort SA. - Rozpoczęliśmy 12 rok działalności, otrzymaliśmy ważny dla nas Certyfikat i mamy do zaprezentowania kolejne nowe inwestycje, które już wkrótce znajdą się w sprzedaży. Według zapewnień prezesa nowe propozycje dorównują wcześniej prezentowanemu Sea Towers.
Sopocki Parkur jest to zespół apartamentowy usytuowany w dolnej części Sopotu. Z osiedlem graniczą tereny sopockiego hipodromu oraz obszar przeznaczony na budownictwo rezydencjalne. Za jego zaletę należy niewątpliwie uznać dogodną lokalizację - bliskość morza i piaszczystej plaży - zaledwie 600 m. Kompleks tworzą cztery budynki mieszkalne o architekturze nawiązującej do tradycyjnej zabudowy Sopotu, które okalają szeroki dziedziniec. Mieszkańcy będą mogli wypocząć wśród zieleni otaczającej osiedle, a najmłodsi na specjalnie przygotowanym dla nich placu zabaw. Ciekawym pomysłem są w przypadku niektórych mieszkań przydomowe ogródki, które właściciele będą mogli zagospodarować według własnego uznania. Do dyspozycji mieszkańców przewidziano kompleks rekreacyjny z saunami i siłownią. 
Kontynuacją zabudowy ma być Sopocki Parkur II, zespół apartamentowy, który powstanie w Dolnym Sopocie, między obszarem toru wyścigów konnych a pasem nadmorskim.
W niedługim czasie zostanie oddana kolejna inwestycja firmy - Nowa Lastadia, zlokalizowana na Starym Przedmieściu w Gdańsku w pobliżu Dolnej Bramy, uważanej za najstarsze miejsce  w mieście. Ciekawostką mogą być znaleziska, na jakie natrafiono podczas prac archeologicznych poprzedzających prace budowlane. Natrafiono tutaj na ślady warsztatów szkutniczych, w których od XIV w. wytarzano statki m.in. dla angielskiego króla Henryka VIII. Architekturę charakteryzuje połączenie tradycji z nowoczesnością. Zabudowa odwołuje się do rozwiązań londyńskich i kopenhaskich, gdzie stare dzielnice portowe przekształcane są na nowe osiedla mieszkaniowe.
Invest Komfort SA jest członkiem grupy kapitałowej Komfort, w skład, której wchodzą m.in.:

  • Komfort Sp. z o.o. - największa w Polsce sieć sklepów z artykułami wyposażenia wnętrz,
  • Porta KMI Poland Sp. z o.o. - jeden z największych w Polsce producentów stolarki drzwiowej,
  • SGI Komfort Sp. z o.o. -  szczecińska spółka deweloperska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej