Sky Garden, Szczecin. Dawna siedziba TVP Szczecin zmieniła się w apartamentowiec z 92 zielonymi tarasami

2023-12-12 15:35

Inwestycja Sky Garden w Szczecinie jest już bliska ukończenia. Dawny budynek TVP Szczecin przekształcił się w ciekawy budynek łączący w sobie lokale handlowo-usługowe, biura i apartamenty z zielonymi tarasami. Firma Idea-Inwest obiecuje nabywcom wysoki standard i prestiżową lokalizację.

Spis treści

  1. Budowa Sky Garden. Szczecin wkrótce doczeka się ciekawego obiektu
  2. Sky Garden, Szczecin – wizualizacja. Jaki będzie nowy apartamentowiec?
  3. Sky Garden, Szczecin – mieszkania z zielonymi tarasami
  4. Sky Garden, Szczecin – cena. Ile za mieszkanie w Sky Garden?
  5. Sky Garden, Szczecin – kiedy otwarcie?

Budowa Sky Garden. Szczecin wkrótce doczeka się ciekawego obiektu

Inwestycja Sky Garden realizowana jest przez firmę Idea-Inwest przy ul. Niedziałkowskiego 24 w Szczecinie. Nowy obiekt powstaje w wyniku przebudowy dawnej siedziby TVP Szczecin, oddanej do użytku w 1980 r. Za projekt Sky Garden odpowiada biuro architektoniczne Projektownia Bohdan Bay, Lidia Trzebiatowska, zaś roboty budowlane prowadzi firma Prime Construction.

Aktualnie budowa Sky Garden jest na ukończeniu – termin oddania obiektu do użytku to I kwartał 2024 r. Budynek ma już docelową wysokość oraz pełną elewację. Przebudowa rozpoczęła się we wrześniu 2020 r., zaś obiekt wraz z działką pozostawał w rękach firmy Idea-Inwest od 2015 r.

Choinka przed szczecińskim magistratem rozbłysła światełkami

Sky Garden, Szczecin – wizualizacja. Jaki będzie nowy apartamentowiec?

Sky Garden będzie dość nietypowym budynkiem. 72-metrowy, 18-piętrowy budynek łączy w sobie rozmaite funkcje, z których dominującą jest mieszkalna. Sky Garden dzieli się na kilka stref:

  • pod ziemią znajduje się garaż na 110 aut,
  • na parterze zaplanowano całodobową recepcję oraz lokale handlowo-usługowe,
  • na 1. i 2. piętrze znajdują się biura klasy A (ok. 2400 m2),
  • od 3. piętra w górę budynek mieści 114 apartamentów.

Dodatkowym plusem jest prestiżowa, dogodna lokalizacja wieżowca.

Budynek został zlokalizowany przy najpiękniejszym oraz największym parku w Szczecinie, zapewniającym wytchnienie po intensywnym dniu pracy. Jednocześnie SKY GARDEN znajduje się w samym centrum metropolii – zapowiada deweloper.

Sky Garden, Szczecin – mieszkania z zielonymi tarasami

W obiekcie znajduje się 114 apartamentów. Ich metraże to od ok. 50 do ponad 100 m². Mieszkania w Sky Garden mają od 2 do 5 pokoi i charakteryzują się dużymi przeszkleniami oferującymi widok na miasto. Co więcej, 92 lokale mieszkalne są wyposażone w zielone tarasy o powierzchni od 8 do 70 m². Są one wyposażone w specjalne systemy nawadniające. Taras znajduje się także na dachu budynku.

Mieszkania w Sky Garden oferują wysoki standard oraz liczne udogodnienia takie jak ogrzewanie podłogowe oraz klimatyzacja. W budynku znajduje się stała recepcja, a mieszkańcy mają zapewnioną całodobową ochronę.

Sky Garden, Szczecin – cena. Ile za mieszkanie w Sky Garden?

Ceny mieszkań w Sky Garden w Szczecinie (będących w sprzedaży w momencie pisania niniejszego artykułu) zaczynają się od 13 tys. zł/m². Osobno trzeba dopłacić za taras – ceny tarasów zaczynają się od 7000 zł/m².

Sky Garden, Szczecin – kiedy otwarcie?

Termin zakończenia przebudowy dawnej siedziby TVP Szczecin na Sky Garden to I kwartał 2024 r. Prace idą zgodnie z harmonogramem.

Rozumiesz te modne słowa czy powtarzasz tylko jak papuga? Quiz językowy dla inteligentnych

Pytanie 1 z 12
Betonoza to...
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej