Sieć inteligentnych hoteli PURO zawita do Polski

2010-07-15 18:17
PURO Hotel we Wrocławiu
Autor: Puro Hotels Sp. z o.o. Pierwszy inteligentny hotel sieci PURO powstanie we Wrocławiu. Kolejne w Warszawie i Krakowie...

Norweska grupa kapitałowa Genfer zamierza wybudować w Polsce sieć inteligentnych hoteli PURO. Do 2015 r. ma powstać 8 obiektów w największych miastach Polski. Pierwszy PURO Hotel powstanie w centrum Wrocławia. Jego otwarcie zaplanowano na luty 2011 r. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 35 mln zł. Kolejne inteligentne hotele sieci PURO powstaną w Warszawie i Krakowie.

Koncepcja inteligentnych hoteli zakłada maksymalne skrócenie czasu obsługi gości. Za pomocą internetu lub telefonu komórkowego będzie można bardzo szybko zarezerwować pokój oraz samodzielnie zameldować i wymeldować się z hotelu. Rezerwacja pokoju będzie możliwa za pośrednictwem internetowego systemu rezerwacji lub w samym hotelu przy użyciu panelu rezerwacyjnego. W samym hotelu nie będzie tradycyjnej recepcji, gdyż uproszczenie i skrócenie procedur czynią hotel niemalże samoobsługowym. Całą dobę do dyspozycji gości będzie consierge, służył będzie wiedzą i pomocą, tak by umilić gościom pobyt. Doradzi gdzie zjeść dobrą kolację, jak spędzić wolny czas, czy i co zobaczyć w mieście.

Inteligentne rozwiązania czekają również na gości w pokojach hotelowych. Centralny panel dotykowy umożliwia sterowanie klimatyzacją oraz kolorem i natężeniem zainstalowanego oświetlenia ledowego. Goście będą mogi korzystać z dostępu do bezprzewodowego szerokopasmowego internetu i darmowych rozmów międzynarodowych. Za pośrednictwem specjalnej konsoli umieszczonej przy łóżku, goście będą mieli możliwość podłączenia sprzętu elektronicznego (laptopa, mp3 czy iPhone’a) do 40 calowego telewizora.

Dla wszystkich gości przygotowano również pakiet ofert specjalnych do zrealizowania w pobliskich restauracjach, barach, fitness klubach czy centrach odnowy biologicznej SPA. Dlatego też kluczowa w tym projekcie jest lokalizacja obiektu – hotel musi się znajdować w samym centrum życia kulturalnego i społecznego miasta, w sąsiedztwie obiektów restauracyjnych, kin, teatrów czy zabytków.

PURO Hotel we Wrocławiu
Autor: Puro Hotels Sp. z o.o. W hotelu PURO nie będzie tradycyjnej recepcji. Goście będą mogli się zameldować i wymeldować za pomocą internetu lub telefonu komórkowego

- Zależy nam na tym, by goście płacąc za PURO Hotel mieli świadomość, że płacą jedynie za rzeczy, z których korzystają i że nie muszą pokrywać kosztów utrzymania restauracji czy siłowni.Taka filozofia pozwoliła nam na stworzenie nowego modelu biznesowego w branży hotelarskiej, który zapewnia luksusowe warunki za przystępną cenę. Skoncentrowaliśmy się na rzeczach najważniejszych dla gościa mając świadomość, że im większa automatyzacja rozwiązań tym niższe koszty stałe funkcjonowania obiektu, a w konsekwencji niższa cena usługi hotelowej. Dodatkowo, oferta każdego hotelu będzie dopasowana do potrzeb współczesnego podróżującego biznesmena, aby zapewnić mu funkcjonalne i zaawansowane technologicznie środowisko, w którym można wygodnie i łatwo pracować jak w warunkach biurowych, a jednak z dala od biura – podkreśla Rune Askevold, CEO Puro Hotels.

Pierwszy hotel sieci PURO powstanie we Wrocławiu, przy ulicy Włodkowica 6. 102 pokoje zostaną rozmieszczone na trzech kondygnacjach. Pod budynkiem znajdować się będzie jednopoziomowy parking dla klientów hotelu z inteligentnym systemem nadzoru ruchu. Projekt architektoniczny wrocławskiego PURO Hotel przygotowała Autorska Pracownia Architektury Hubka. Wnętrza obiektu zaprojektowała brytyjska agencja Blacksheep.

- Mamy nadzieję, że PURO Hotel spotka się z zainteresowaniem i uznaniem naszych przyszłych Klientów. Wierzę, że idea inteligentnych hoteli przyjmie się na polskim rynku – podsumował Rune Askevold, CEO Puro Hotels.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej