Sapa inwestuje w Polsce

2007-06-04 16:33

Producent profili aluminiowych, spółka Sapa Aluminium, zainwestuje ok. 20 mln złotych w nową linię produkcyjną w zakładzie w Trzciance koło Piły. Po jej uruchomieniu dwukrotnie wzrośnie wydajność produkcyjna zakładu.

Sapa rozpoczęła produkcję w Polsce w 1993 roku; właśnie wtedy otwarto pierwszą linię produkcyjną w Trzciance. Dwa lata później w tym samym zakładzie ruszyła druga linia. Obecnie do tej spółki należy 25 proc. polskiego rynku profili aluminiowych. Sapa prognozuje 10- procentowy wzrost zapotrzebowania na swoje produkty rocznie. W związku z tym zapadła decyzja o uruchomieniu nowej linii produkcyjnej. Koszt inwestycji oszacowano na ok. 20 mln złotych. Nowa prasa do tłoczenia profili zostanie uruchomiona we wrześniu 2005 roku. Dodatkowo zostaną zwiększone moce produkcyjne linii anodującej oraz wydziału fabrykacji. Trzcianka zyska natomiast około 50 nowych miejsc pracy. "Jest wiele przyczyn które wpłynęły na nasz sukces w Polsce" - powiedział Peter Arendt, dyrektor zarządu Sapa Aluminium sp. z o.o. - Jednocześnie ogólne ożywienie gospodarcze w Polsce, jak również właściwa strategia Sapa wpłynęły jednakowo na osiągnięcie naszego sukcesu. Mieliśmy również przewagę nad naszą konkurencją, będąc pierwszym zachodnim producentem profili aluminiowych w Polsce (...) Jesteśmy na czele z zaawansowanym poziomem wiedzy o obróbce profili aluminiowych , który jest zgodny ze strategią Grupy Sapa. Mamy anodownię, lakiernię i fabrykację w Polsce, co oznacza, że możemy dostarczać gotowe komponenty - jako jedyna firma z branży w Polsce". Obecnie Sapa Aluminium produkuje 12 tys. ton profili rocznie, po uruchomieniu nowej linii poziom produkcji dwukrotnie wzrośnie. Sapa to międzynarodowy koncern przemysłowy, który zajmuje się produkcją i sprzedażą profili aluminiowych, wymienników ciepła i folii aluminiowej. Koncern powstał w 1963 roku w Szwecji. Obecnie zatrudnia 7 tys. 800 pracowników w Europie, Stanach Zjednoczonych i Chinach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej