Ruszyła budowa hotelu Hampton by Hilton w Gdańsku

2012-06-19 12:33
Hotel Hampton w Gdańsku
Autor: Mostostal Warszawa SA Hotel Hampton by Hilton zostanie wybudowany vis a vis nowego terminala lotniska w Gdańsku

W 2013 roku, vis a vis lotniska w Gdańsku zostanie wybudowany dwugwiazdkowy Hotelu Hampton by Hilton. Inwestycja jest drugą realizacją marki Hampton w Polsce. Czterokondygnacyjny obiekt wybuduje konsorcjum, którego liderem jest Mostostal Warszawa.

Gdańskie lotnisko im. Lecha Wałęsy nieustanie się zmienia. Już jesieną 2013 roku, w pobliżu nowego terminala zostanie wybudowany hotel Hampton by Hilton. Jest do drugi hotel tej marki w kraju. Pierwszy budowany jest na terenie lotniska Chopina.

Przeczytaj również: Lotnisko Chopina. Wmurowano kamień węgielny pod hotel Marriott

Hotel Hampton by Hilton w Gdańsku

Dwugwizadkowy hotel Hampton by Hilton w Gdańsku będzie czterokondygnacyjnym budynkiem, który będzie dysponował 116 dwuosobowymi pokojami oraz zapleczem rekreacyjnym (klub fitness, SPA). Dodatkowo, na parterze obiektu znajdzie się sala konferencyjna o powierzchni 50 m2, 24-godzinny Snack Bar (w tym część śniadaniowa) oraz zaplecze do spotkań z dostępem do internetu. Hotel Hampton będzie dostosowany do potrzeb podróżujących w celach biznesowo-wypoczynkowych. Na terenie obiektu zostanie wybudowany parking na 70 miejsc postojowych. Warto nadmienić, że równocześnie z budową hotelu Hampton w Gdańsku ruszyła realizacja bliźniaczej inwestycji na warszawskim lotnisku Chopina, którą prowadzi Condite. Oba projekty finansowane są przez Port Hotel - spółkę "córkę" Portów Lotniczych, która będzie operatorem obiektów po wybudowaniu.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum tworzone przez Mostostal Warszawa (lider) i hiszpańską spółkę Acciona Infraestructuras (partner). Przypomnijmy, że inwestor, firma Port Hotel podpisała umowę z wykonawcą 23 maja 2012 roku. Wykonawca wybuduje hotel w ciągu 14 miesięcy za ponad 23,3 mln złotych brutto.

Gdański hotel Hampton by Hilton

Nazwa: Hotel Hampton by Hilton
Lokalizacja: Gdańsk-Rębiechowo, w pobliżu terminala A lotniska im. Lecha Wałęsy, (woj.pomorskie)
Realizacja: 2012-2013
Stan inwestycji: realizowana

Inwestor: Port-Hotel
Projekt architektoniczny: AGK Architekci
Generalny wykonawca: konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Infraestructuras.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej