Lotnisko Chopina. Wmurowano kamień węgielny pod hotel Marriott

2012-06-01 11:17
Hotel Marriott Renaissance - wizualizacja
Autor: Lotnisko Chopina Hotel Marriott Renaissance - wizualizacja

Już w 2013 roku, lotnisko Chopina powiększy się o hotel Marriot Renaissance. Wmurowano już kamień węgielny pod pięciogwiazdkowy obiekt. Inwestycja w Warszawie będzie pierwszą marki Renaissance w Polsce. Projekt architektoniczny hotelu opracowała pracownia JEMS Architekci.

Lotnisko. Wmurowano kamień węgielny pod hotel Marriott
Autor: Lotnisko Chopina Wmurowanie kamienia węgielnego pod hotel Marriott Renaissance

W połowie 2013 roku, warszawskie lotnisko Chopina zyska kolejny hotel. W ramach inwestycji zostanie wybudowany pięciogwiazdkowy hotel Marriott Renaissance.

Przeczytaj również: Lotnisko Chopina. Rusza warta miliard złotych inwestycja Chopin Airport City

Kamień węgielny pod hotel Marriot

Kamień węgielny pod nowo budowany obiekt został wmurowany 31 maja. Podczas ceremonii naczelny dyrektor Portów Lotniczych i dyrektor Lotniska Chopina, Michał Marzec zaznaczył, że budowa kolejnego hotelu jest częścią realizacji kompleksu biznesowego Chopin Airport City w Warszawie.

Hotel Marriot na lotnisku Chopina

Pięciogwiazdowy hotel Marriott Renaissance będzie jedenastokondygnacyjnym obiektem, wybudowanym vis-a-vis nowego terminala A. Budynek będzie wzniesiony na konstrukcji parkingu P2. Hotel będzie tworzyło 225 pokoi, zaplecze konferencyjne z 5 salami, sala balowa i część restauracyjna. Na terenie obiektu znajdzie się również basen, SPA i fitness club. Ponadto, obiekt będzie dysponował wielopoziomowym parkingiem.

Generalnym wykonawca budowy jest Alpine Construction, który buduje hotel od listopada ubiegłego roku. Przypomnijmy, ze umowę o roboty budowlane o wartości 141 mln złotych, inwestor Port-Hotel podpisał z wykonawcą we wrześniu 2011 roku. Nowo budowany obiekt, będzie zarządzany przez spółkę Port-Hotel, która podpisała międzynarodową umowę franczyzny z global Hospitality Licensing. Hotel Marrriott Renaisstance zostanie oddany do użytku w I połowie 2013 roku.

Warszawski hotel Marriott Renaisstance

Nazwa: Hotel Marriott Renaissance
Lokalizacja: Warszawa Okęcie, ul. Żwirki i Wigury 1 (woj. mazowieckie)
pow. użytkowa [m2]: 16 756 tys.
Realizacja: 2011-2013
Stan inwestycji: realizowana

Inwestor: Port-Hotel
Projekt architektoniczny: pracownia architektoniczna JEMS Architekci
Generalny wykonawca: Alpine Construction.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej