Rozpoczyna się realizacja II etapu inwestycji Green Corner

2011-12-27 12:48
Green Corner. Nowy biurowiec w centrum Warszawy
Autor: Skanska Property Poland Skanska rozpoczyna budowę budynku B w kompleksie Green Corner, który zlokalizowany będzie na warszawskiej Woli, w pobliżu nowo powstającej linii metra

Firma Skanska rozpoczęła realizację II fazy inwestycji Green Corner, która powstaje na warszawskiej Woli. W ramach drugiego etapu powstanie budynek biurowy B. Kompleks Green Corner został precertyfikowany w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Biurowiec powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Innowacyjne technologie zastosowane podczas jego budowy pozwolą zminimalizować wpływ budynku na środowisko naturalne, jednocześnie znacznie ograniczając koszty operacyjne biurowca.

Skanska rozpoczyna II fazę inwestycji o nazwie Green Corner

Green Corner to nowoczesny kompleks biurowy klasy A, który powstaje u zbiegu ulic Chłodnej i Wroniej, w samym sercu warszawskiej Woli. Biurowiec realizowany jest w zgodzie z polityką zielonego, zrównoważonego budownictwa. Siedmiopiętrowy kompleks składać się będzie z dwóch budynków biurowych, których całkowita powierzchnia najmu wyniesie około 27 000 mkw. Budowa kompleksu rozpoczęła się w lutym 2011 roku, planowany termin zakończenia prac i oddania do użytku kompleksu planowany jest na czwarty kwartał 2012 roku. Skanska rozpoczęła realizację II fazy inwestycji, w ramach której powstanie budynek biurowy B, w którym całkowita powierzchnia najmu wynosić będzie 13 000 mkw.

Wybitny projekt architektoniczny Roku. Zobacz zwycięski projekt

Green Corner. Nowy energooszczędny biurowiec w Warszawie

Kompleks biurowy Green Corner powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Innowacyjne technologie zastosowane podczas jego budowy pozwolą zminimalizować wpływ budynku biurowego na środowisko naturalne, jednocześnie znacznie ograniczając koszty operacyjne biurowca, co z kolei przełoży się na oszczędności dla najemców.

Zielone rozwiązania obejmują m.in. energooszczędny system oświetlenia, panele fotowoltaiczne używane do produkcji energii elektrycznej, wykorzystanie tzw. wody szarej (woda powstała po umyciu rąk lub po kąpieli), pozwalające zmniejszyć zużycie wody pitnej, czy nowoczesny system klimatyzacji oparty na belkach chłodzących. Dodatkowo najemcy będą mieli do dyspozycji podziemny parking rowerowy z szatniami i prysznicami dla rowerzystów, specjalnie wydzielone miejsca parkingowe dla aut niskoemisyjnych oraz punkty zasilania dla pojazdów z napędem elektrycznym. Te nowoczesne technologie to jednak nie tylko korzyści finansowe dla najemców, ale również komfortowe warunki pracy pozytywnie wpływające na samopoczucie użytkowników zielonego biurowca oraz ich produktywność.

Biurowiec Green Corner został precertyfikowany w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Podobnie jak pozostałe projekty biurowe Skanska Property Poland, ubiegać się będzie o certyfikaty LEED oraz EU GreenBuilding. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, budynki biurowe posiadające certyfikat LEED gwarantują spadek kosztów operacyjnych o około 8-9% w porównaniu do referencyjnych budynków, a koszty zużycia energii w nich są niższe o około 30%. Ponadto, według obserwacji Skanska Property Poland wykorzystanie wody szarej, wodooszczędnej armatury, toalet o niskim zużyciu wody oraz bezwodnych pisuarów zapewnia oszczędność wody na poziomie 60%.

Green Corner. Nowy biurowiec w centrum Warszawy
Autor: Skanska Property Poland Green Corner został zaprojektowany i jest realizowany w oparciu o najnowsze, dostępne technologie oraz zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Kompleks został precertyfikowany w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie  
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej