RONDO 1 z certyfikatem

2009-06-05 13:27

Biurowiec RONDO 1, jako jeden z pierwszych budynków komercyjnych w Warszawie uzyskał certyfikat energetyczny. Dokument ten określa wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem budynku.

Charakterystyka energetyczna to zbiór danych dotyczących zapotrzebowania na energię do celów: centralnego ogrzewania, przygotowania ciepłej wody, wentylacji i klimatyzacji oraz oświetlenia.
W przypadku biurowca RONDO 1 taka charakterystyka została sporządzona na podstawie dokumentacji budynku i inwentaryzacji, wykonanej przez certyfikowanych audytorów z firmy Bureau Veritas. Dzięki charakterystyce energetycznej zostały dokładnie określone koszty eksploatacyjne, jakie ponosi w skali roku biurowiec RONDO 1.
Obowiązek uzyskania certyfikatu energetycznego jest wynikiem wejścia w życie nowelizacji ustawy prawa budowlanego wydanym zgodnie ze wskazaniami Dyrektywy Unii Europejskiej z 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Paszport energetyczny ważny jest 10 lat pod warunkiem nie przeprowadzenia w obiekcie robót budowlanych w wyniku, których zmianie uległaby charakterystyka energetyczna budynku.
RONDO 1 to jeden z nowoczesnych biurowców wysokościowy klasy A+ w Polsce. Uznani architekci z pracowni Skimore, Owings & Merill oraz AZO w projekcie biurowca uwzględnili nie tylko najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne, ale również efektywne i ekologiczne systemy zarządzania mediami, np. innowacyjny system zarządzania oświetleniem, czy system wentylacji i klimatyzacji z odzyskiem energii.

Rondo 1
Autor: TBWA\PR Biurowiec Rondo 1, Warszawa.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej