Rewitalizacja kamienic w centrum Łodzi

2018-01-15 14:42
Rewitalizacja kamienic w centrum Łodzi
Autor: Mostostal Warszawa Generalnym wykonawcą rewitalizacji jest Mostostal Warszawa

Mostostal Warszawa przebuduje oraz rozbuduje zespół zabytkowych budynków przy ul. Tuwima 46 w Łodzi. Na skutek rewitalizacji zmieni się sposób użytkowania nieruchomości. Wartość kontraktu to prawie 29 mln zł brutto.

Rewitalizacja kamienic w centrum Łodzi
Autor: Mostostal Warszawa Rewitalizacja kamienic w centrum Łodzi. Zabytkowy budynek znajdujący się przy ul. Tuwima 46 zostanie przebudowany i nadbudowany

Zabytkowy budynek frontowy z oficyną znajdujący się przy ul. Tuwima 46 zostanie przebudowany i nadbudowany. Natomiast istniejące obiekty, parterowy od strony północnej oraz mniejsze gospodarcze, zostaną rozebrane. Na ich miejscu powstanie budynek biurowo-usługowy. Na parterze zabytkowej kamienicy, tak jak dotychczas, będą lokale usługowe. Dodatkowo, od strony wewnętrznego dziedzińca powstanie biblioteka miejska, która będzie częścią rozbudowywanej oficyny północnej.

Oprócz rewitalizacji kompleksu kamienic zostanie również zagospodarowany teren wraz z infrastrukturą techniczną oraz zjazdem – powiedział Artur Soczewica, Dyrektor Oddziału Centralnego, odpowiedzialny z ramienia Mostostal Warszawa za realizację inwestycji.

Działka, na której będzie przebiegać budowa, znajduje się blisko Dworca Multimodalnego Łódź Fabryczna, parku im. Stanisława Moniuszki czy kompleksu EC1 Łódź – Miasto kultury. Projekt będzie współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Rewitalizacja kamienic przy ul. Tuwima jest częścią Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi

To projekt, który obejmuje łącznie osiem inwestycji, które planowane są w obrębie ul. J. Tuwima na odcinku od ul. J. Kilińskiego do ul. Targowej wraz z budynkami przy ul. J. Tuwima nr 33-35,46,52. To jedna z najbardziej zaniedbanych części miasta, a jednocześnie strategiczna dla jego rozwoju. Znajduje się tu najwięcej okazałych budynków mieszkalnych i fabrycznych oraz historycznych z przełomu XIX-XX wieku, które wymagają intensywnej rewitalizacji i uzupełnień.

Inwestycje Mostostalu w województwie Łódzkim

Mostostal Warszawa jest generalnym wykonawcą budowy biurowców Crosspoint na łódzkim Widzewie oraz biblioteki miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Niebawem do portfolio łódzkich realizacji wejdzie również nowo podpisany kontrakt o wartości 28,8 mln zł brutto, który zakłada remont historycznych budynków przy ulicy Tuwima 46.

W ostatnich latach Oddział Centralny przeprowadził dwie inwestycje rewitalizacyjne w na warszawieskiej Pradze. Są to Centrum Kreatywności Targowa oraz Muzeum Warszawskiej Pragi. Budowa obydwu obiektów z uwagi na swój historyczny charakter przebiegała pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków.

Lokalizacja: Łódź, ul. Tuwima 46
Inwestor: Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich
Generalny wykonawca: Oddział Centralny Mostostalu Warszawa
Wartość kontraktu: 28 841 657,60 zł brutto
Ilość kondygnacji nadziemnych: 5
Kondygnacje podziemne: 1 kondygnacja
Powierzchnia posesji (dwie działki): 1487 m²
Powierzchnia całkowita bydynku: 6097,67 m²
Powierzchnia użytkowa budynku: 3298,83 m²
Powierzchnia usługowa budynku: 105,47 m²

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej