Rewitalizacja Domu Towarowego Braci Jabłkowskich

2017-11-28 12:13
Dom Towarowy Braci Jabłkowskich
Autor: materiał prasowy

Nie ustają prace budowlane przy Placu Pięciu Rogów w Warszawie. Co prawda na ukończeniu jest rewitalizacja Smyka, ale niebawem mają ruszyć prace w budynku Domu Towarowego Braci Jabłkowskich. Studio Broadway Malyan zaprezentowało ambitne plany rewitalizacji przy Brackiej 25.

Dom Towarowy Braci Jabłkowskich
Autor: materiał prasowy Pasaż z barami i restauracjami, który powstanie pomiędzy dwiema zabytkowymi kamienicami

Historia Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy sięga 1884 roku. Dom handlowy lata największej świetności przeżywał w dwudziestoleciu międzywojennym. Do 1939 roku był jedynym tego typu obiektem w Warszawie. Podczas wojny szczęśliwie przetrwał bombardowanie miasta, ale po wojnie w 1950 roku został odebrany rodzinie Jabłkowskich i upaństwowiony.

Teraz DT Braci Jabłkowskich przejdzie gruntowną rewitalizację

Aktualnie budynek ma przeznaczenie handlowo-biurowe, ale tu nastąpią zmiany. Celem projektu jest rewitalizacja, ale też przywrócenie pierwotnej funkcji budynku W przyszłości na parterze będą bary i restauracje, a na wyższych piętrach powierzchnie handlowo-usługowe. Wyremontowany zostanie nie tylko Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ale również kamienica przy Chmielnej 21. Pomiędzy budynkami powstanie pasaż, z zadaszonym dziedzińcem.

Robert Kamiński, dyrektor warszawskiego studia Broadway Malyan zapewnia, że DT Braci Jabłkowskich zostanie odświeżony z zachowaniem wszelkich historycznych detali, m.in. kasetonowych sufitów, oświetlenia nawiązującego do okresu art deco oraz modernistyczną podłogę inspirowaną stylem z początku XX wieku. Całość ma być uzupełniona nowoczesnymi elementami.

Dom Towarowy Braci Jabłkowskich
Autor: materiał prasowy Przywrócona zostanie pierwotna funkcja Domu Towarowego Braci Jabłkowskich
Dom Towarowy Braci Jabłkowskich
Autor: materiał prasowy Wizualizacja wnętrz nowego Domu Towarowego Braci Jabłkowskich
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej