Rewitalizacja Domu Towarowego Braci Jabłkowskich

2017-11-28 12:13
Dom Towarowy Braci Jabłkowskich
Autor: materiał prasowy

Nie ustają prace budowlane przy Placu Pięciu Rogów w Warszawie. Co prawda na ukończeniu jest rewitalizacja Smyka, ale niebawem mają ruszyć prace w budynku Domu Towarowego Braci Jabłkowskich. Studio Broadway Malyan zaprezentowało ambitne plany rewitalizacji przy Brackiej 25.

Dom Towarowy Braci Jabłkowskich
Autor: materiał prasowy Pasaż z barami i restauracjami, który powstanie pomiędzy dwiema zabytkowymi kamienicami

Historia Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy sięga 1884 roku. Dom handlowy lata największej świetności przeżywał w dwudziestoleciu międzywojennym. Do 1939 roku był jedynym tego typu obiektem w Warszawie. Podczas wojny szczęśliwie przetrwał bombardowanie miasta, ale po wojnie w 1950 roku został odebrany rodzinie Jabłkowskich i upaństwowiony.

Teraz DT Braci Jabłkowskich przejdzie gruntowną rewitalizację

Aktualnie budynek ma przeznaczenie handlowo-biurowe, ale tu nastąpią zmiany. Celem projektu jest rewitalizacja, ale też przywrócenie pierwotnej funkcji budynku W przyszłości na parterze będą bary i restauracje, a na wyższych piętrach powierzchnie handlowo-usługowe. Wyremontowany zostanie nie tylko Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ale również kamienica przy Chmielnej 21. Pomiędzy budynkami powstanie pasaż, z zadaszonym dziedzińcem.

Robert Kamiński, dyrektor warszawskiego studia Broadway Malyan zapewnia, że DT Braci Jabłkowskich zostanie odświeżony z zachowaniem wszelkich historycznych detali, m.in. kasetonowych sufitów, oświetlenia nawiązującego do okresu art deco oraz modernistyczną podłogę inspirowaną stylem z początku XX wieku. Całość ma być uzupełniona nowoczesnymi elementami.

Dom Towarowy Braci Jabłkowskich
Autor: materiał prasowy Przywrócona zostanie pierwotna funkcja Domu Towarowego Braci Jabłkowskich
Dom Towarowy Braci Jabłkowskich
Autor: materiał prasowy Wizualizacja wnętrz nowego Domu Towarowego Braci Jabłkowskich
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej