Pozwolenie na budowę kompleksu Piotrkowska 155

2016-06-27 12:50
Biurowiec Piotrkowska 155
Autor: materiał prasowy Budynek handlowo-biurowy Piotrkowska 155 – widok od skrzyżowania ul. Piotrkowskiej i Mickiewicza

Budynek handlowo-biurowy Piotrkowska 155 połączony z hotelem Hampton by Hilton powstanie w centrum Łodzi. Obiekt będzie miał 76 m wysokości, dziewiętnaście pięter i ponad 25 000 m² powierzchni biurowej i usługowej. Deweloperem, zarządcą i agentem inwestycji jest Master Management Group.

Aktualnie przy ul. Piotrkowskiej trwają prace związane z przygotowaniem działki, a budowa ma ruszyć w listopadzie 2016. W ramach inwestycji powstaną trzy połączone ze sobą budynki. W 19-piętrowej wieży i sąsiadującym, 5-piętrowym obiekcie będzie łącznie 21 000 m² powierzchni biurowej klasy A+ oraz 4000 m² powierzchni handlowo-usługowej. Obok powstanie hotel Hampton by Hilton, w którym znajdzie się 149 pokoi. Będzie on połączony z wieżą wspólnym parterem i pierwszym piętrem na których znajdą się sklepy, kawiarnie, restauracje oraz centrum fitness i klinika medyczna. Każdy budynek i lokal usługowy będzie miał osobne wejście, a dla osób zmotoryzowanych powstanie dwupoziomowy parking podziemny z ponad 130 miejscami postojowymi. Otwarcie kompleksu planowane jest na I kwartał 2018.

Kompleks Piotrkowska 155 został zaprojektowany zgodnie z nowoczesnymi standardami zrównoważonego rozwoju i wymaganiami certyfikacji BREEAM. W budynkach zostanie zainstalowany nowoczesny system monitoringu oraz zarządzania urządzeniami technicznymi.

Inwestorem i właścicielem działki jest spółka Bacoli Properties. Projekt kompleksu opracowała pracownia PRC Architekci z Warszawy.

Biurowiec Piotrkowska 155
Autor: materiał prasowy Otwarcie kompleksu Piotrkowska 155 planowane jest na I kwartał 2018.

Nazwa inwestycji: Piotrkowska 155
Lokalizacja: ul. Piotrkowska 155, Łódź
Funkcja: handlowo-biurowo-hotelowa
Inwestor: Bacoli Properties
Generalny wykonawca: Master Management Group
Projektant: PRC Architekci
Powierzchnia biurowa: 21 000 m²
Liczba miejsc parkingowych: 130
Liczba kondygnacji: 20, 6
Rozpoczęcie budowy: listopad 2016
Zakończenie budowy: I kwartał 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej