Postęp prac przy budowie hotelu Radisson Blu Resort w Świnoujściu

2016-02-17 15:45
Radisson Blu Resort
Autor: Biuro prasowe Zdrojowa Invest Wizualizacja kompleksu Baltic Pak Molo w Świnoujściu położonego w bezpośrednim sąsiedztwie plaży

Radisson Blu Resort należy do kompleksu hotelowego Baltic Pak Molo. Zaprojektowany został przez warszawską pracownię architektoniczną Płaskowicki + Partnerzy Architekci. Inwestorem realizacji jest firma Zdrojowa Invest. Aktualnie trwa budowa drugiego etapu inwestycji.

Realizacja Baltic Pak Molo podzielona jest na trzy etapy. Pierwszy został ukończony w lipcu 2015. Goście mogą wypoczywać w 62 apartamentach wyposażonych w aneksy kuchenne. Trwa budowa drugiego etapu – 5-gwiazdkowego hotelu Radisson Blu Resort – który zostanie oddany do użytkowania w miesiącach wakacyjnych 2017. Generalnym wykonawcą obiektu jest Erbud i Ekonova. W budynku będzie 340 pokoi i apartamentów zarządzanych przez spółkę z grupy Zdrojowa. Powstanie także pasaż handlowo-rozrywkowy, w którym bedzie strefa SPA & Wellness, aquapark, a także liczne sklepy, kawiarnie i restauracje. Znajdzie się w nim również sala konferencyjna o powierzchni 1000 m². Hotel będzie miał 2 kondygnacje podziemne oraz 14 nadziemnych. Zostanie połączony z plażą 150-metrową promenadą.

Aktualnie na budowie trwają prace przy konstrukcjach żelbetowych, które sięgają już najwyższej kondygnacji. Równolegle odbywają się roboty murowe na niższych kondygnacjach. Widać już zarys basenu sportowego i niecki rekreacyjnej w miejscu gdzie powstanie aquapark. Zaprojektowano w nim m.in. basen sportowy z 8 torami oraz rekreacyjny z tzw. rwącą rzeką, zjeżdżalnie i brodzik dla najmłodszych. Z atrakcji będą mogli korzystać również mieszkańcy Świnoujścia. Ekipa budowlana przygotowuje się już do prac związanych z zainstalowaniem na dachu budynku niecki ze stali nierdzewnej, gdyż zaprojektowano tam basen. Znajdzie się on na wysokości ok. 50 m n.p.m. Radisson Blu Resort budowany jest zgodnie z założeniami certyfikacji ekologicznej Leadership in Energy and Enviromental Design.

Przed inwestorem jeszcze zakończenie II etapu i rozpoczęcie budowy III. Zwieńczeniem realizacji będzie budowa pierwszego w kurorcie molo.

Szacowany koszt całej inwestycji to ponad 250 mln zł. O wyglądzie kompleksu zdecydował konkurs architektoniczny współorganizowany z SARP. Ostatecznie zaprojektowany został przez warszawską pracownię architektoniczną Płaskowicki + Partnerzy Architekci.

Radisson Blu Resort
Autor: Biuro prasowe Zdrojowa Invest

Nazwa inwestycji: Radisson Blu Resort
Lokalizacja: Świnoujście
Funkcja: hotelowa
Inwestor: Zdrojowa Invest
Generalny wykonawca: Erbud i Ekonova (II etap inwestycji)
Projektant: Płaskowicki + Partnerzy Architekci
Liczba kondygnacji: 14
Zakończenie budowy: miesięce wakacyjne 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej