Postęp prac przy budowie hotelu Radisson Blu Resort w Świnoujściu

2016-02-17 15:45
Radisson Blu Resort
Autor: Biuro prasowe Zdrojowa Invest Wizualizacja kompleksu Baltic Pak Molo w Świnoujściu położonego w bezpośrednim sąsiedztwie plaży

Radisson Blu Resort należy do kompleksu hotelowego Baltic Pak Molo. Zaprojektowany został przez warszawską pracownię architektoniczną Płaskowicki + Partnerzy Architekci. Inwestorem realizacji jest firma Zdrojowa Invest. Aktualnie trwa budowa drugiego etapu inwestycji.

Realizacja Baltic Pak Molo podzielona jest na trzy etapy. Pierwszy został ukończony w lipcu 2015. Goście mogą wypoczywać w 62 apartamentach wyposażonych w aneksy kuchenne. Trwa budowa drugiego etapu – 5-gwiazdkowego hotelu Radisson Blu Resort – który zostanie oddany do użytkowania w miesiącach wakacyjnych 2017. Generalnym wykonawcą obiektu jest Erbud i Ekonova. W budynku będzie 340 pokoi i apartamentów zarządzanych przez spółkę z grupy Zdrojowa. Powstanie także pasaż handlowo-rozrywkowy, w którym bedzie strefa SPA & Wellness, aquapark, a także liczne sklepy, kawiarnie i restauracje. Znajdzie się w nim również sala konferencyjna o powierzchni 1000 m². Hotel będzie miał 2 kondygnacje podziemne oraz 14 nadziemnych. Zostanie połączony z plażą 150-metrową promenadą.

Aktualnie na budowie trwają prace przy konstrukcjach żelbetowych, które sięgają już najwyższej kondygnacji. Równolegle odbywają się roboty murowe na niższych kondygnacjach. Widać już zarys basenu sportowego i niecki rekreacyjnej w miejscu gdzie powstanie aquapark. Zaprojektowano w nim m.in. basen sportowy z 8 torami oraz rekreacyjny z tzw. rwącą rzeką, zjeżdżalnie i brodzik dla najmłodszych. Z atrakcji będą mogli korzystać również mieszkańcy Świnoujścia. Ekipa budowlana przygotowuje się już do prac związanych z zainstalowaniem na dachu budynku niecki ze stali nierdzewnej, gdyż zaprojektowano tam basen. Znajdzie się on na wysokości ok. 50 m n.p.m. Radisson Blu Resort budowany jest zgodnie z założeniami certyfikacji ekologicznej Leadership in Energy and Enviromental Design.

Przed inwestorem jeszcze zakończenie II etapu i rozpoczęcie budowy III. Zwieńczeniem realizacji będzie budowa pierwszego w kurorcie molo.

Szacowany koszt całej inwestycji to ponad 250 mln zł. O wyglądzie kompleksu zdecydował konkurs architektoniczny współorganizowany z SARP. Ostatecznie zaprojektowany został przez warszawską pracownię architektoniczną Płaskowicki + Partnerzy Architekci.

Radisson Blu Resort
Autor: Biuro prasowe Zdrojowa Invest

Nazwa inwestycji: Radisson Blu Resort
Lokalizacja: Świnoujście
Funkcja: hotelowa
Inwestor: Zdrojowa Invest
Generalny wykonawca: Erbud i Ekonova (II etap inwestycji)
Projektant: Płaskowicki + Partnerzy Architekci
Liczba kondygnacji: 14
Zakończenie budowy: miesięce wakacyjne 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej