POLIMENI inwestuje w Polsce

2007-06-04 15:09

POLIMENI - amerykańska firma deweloperska działająca na rynku nieruchomości komercyjnych, handlowych, biurowych i przemysłowych planuje zainwestować w Polsce ponad miliard złotych. W ciągu roku w Ostrowcu Świętokrzyskim ma powstać galeria rozrywkowo-handlowa o powierzchni 23 tys. m.kw.

Wartość tej inwestycji oszacowano na 60 mln złotych. Będzie ją realizowała Polimeni International Ostrowiec sp. z o.o. zarejestrowana w Ostrowcu, co oznacza, że podatek od nieruchomości zasili kasę miasta. Budowa galerii to także dodatkowe miejsca pracy dla mieszkańców Ostrowca. - Już na etapie budowy obiektu generalny wykonawca będzie miał narzucony warunek zatrudnienia połowy wykonawców z terenu Ostrowca. Po otwarciu galerii znajdzie w niej pracę około 450 osób - powiedział Vincent Polimeni, właściciel firmy. Jego zdaniem po zakończeniu budowy galeria będzie trzecim pracodawcą w mieście. Polimeni liczy, że nowy obiekt będzie się cieszył dużą popularnością wśród lokalnej społeczności. - W promieniu 15 kilometrów od Ostrowca mieszka około 120 tys. osób. Liczymy, że ostrowiecką galerię będzie codziennie odwiedzać 10 - 15 tysięcy osób. Docelowo w Polsce ma powstać 10 centrów łączących w sobie funkcje handlu, rozrywki i rekreacji. - W Koninie działa już nasza galeria handlowo-rozrywkowa "Nad jeziorem". W tym roku planujemy oprócz rozpoczęcia inwestycji w Ostrowcu rozpocząć budowę podobnych galerii w Gnieźnie i Toruniu - powiedział Vincent Polimeni. - Ostrowiec idealnie odpowiada naszym kryteriom inwestycyjnym. Odpowiednia populacja ludzi, duży potencjał rozwojowy, siła nabywcza, jednym słowem miasto odpowiednie, by przyjąć taki projekt handlowy. Interesują nas wszystkie miasta liczące od 80 do 200 tys. mieszkańców. Właśnie w miastach średniej wielkości widzimy nisze i pole do działania. Firma POLIMENI została założona przez Vincenta Polimeni w 1983 roku w Stanach Zjednoczonych. Obecnie ma swoją siedzibę w Nowym Jorku. POLIMENI jest firmą deweloperską, działającą na szeroko rozumianym rynku nieruchomości komercyjnych, handlowych, biurowych oraz przemysłowych. Firma buduje obiekty, biorąc na siebie przygotowanie całej inwestycji, a następnie zarządza nieruchomościami, organizując proces najmu oraz działalność marketingową. W Stanach Zjednoczonych POLIMENI jest właścicielem licznych nieruchomości, które charakteryzuje doskonała lokalizacja oraz przyjazna i dostosowana do otoczenia architektura. Polska jest pierwszym krajem poza USA, w którym Vincent Polimeni zdecydował się ulokować swoje inwestycje. Pierwszym w Polsce obiektem handlowo-rozrywkowym wybudowanym przez Polimeni jest Galeria nad Jeziorem w Koninie, otwarta w połowie 2002 roku. Obejmuje hipermarkety HYPERNOWA oraz NOMI, wielosalowe kino, galeria sklepów i butików, kompleks barowo-restauracyjny, pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, molo na pobliskim jeziorze oraz park z mnóstwem zieleni, alejkami spacerowymi i placem zabaw dla dzieci.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej