Poleczki Business Park

2008-10-24 13:53
Poleczki Business Park
Autor: brak danych

Rozpoczął się pierwszy etap budowy największego kompleksu biznesowego w Polsce. Inwestycja, o wartości 250 mln euro, powstanie na obrzeżach warszawskiego Mokotowa.

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego oficjalnie rozpoczęło budowę nowoczesnego ekologicznego kompleksu. W samo południe 25 września 2008 r. inauguracji dokonali członkowie zarządów inwestorów - UBM Polska sp. z o.o. i CA Immo International, członkowie zarządu Poleczki Business Park, przedstawiciele głównego wykonawcy - firmy PORR Polska SA, a także przedstawiciele władz lokalnych. W uroczystości wzięły udział także inne firmy zaangażowane w projekt - pracownia architektoniczna RKW Rhode Kellerman Wawrowsky Architektura + Urbanistyka, UBM Polska, JJW Hoberg oraz zaproszeni goście.

Prace przygotowawcze rozpoczęły się już w czerwcu br., wylano fundamenty. W pierwszym etapie przewidziano budowę dwóch obiektów (A1 i A2) o łącznej powierzchni biurowej 38 000 m2 i powierzchni usługowej liczącej 7000 m2. Gotowe będą w 2010 roku. Cały projekt obejmuje 12 budynków biurowych, a także zaplecze logistyczne oraz oddzielny budynek parkingowy. Oprócz biur w kompleksie znajdą się również powierzchnie handlowo-wystawiennicze, hotel, restauracje, małe sklepy i inne punkty usługowe oraz, jakże w biznesie potrzebne, sale konferencyjne. Każdy czterokondygnacyjny biurowiec będzie podzielony na część usługową (parter) i część biurową (na trzech pozostałych piętrach). Zieleń zjmie 30% powierzchni terenu, na dachach biurowców zaprojektowano tarasy częściowo pokryte roślinnością. A zatem postawiono na ekologię.

"Wierzymy, że Poleczki Business Park ,dzięki doskonałej lokalizacji, komunikacji i unikalnemu konceptowi łączącemu wiele funkcji biznesowych w jednym kompleksie jest właściwą inwestycją we właściwym miejscu i czasie. Naszym zdaniem PBP jest skazane na sukces" - powiedział Andrzej Mikołajczyk z CA Immo International.

 

Powierzchnia całego centrum biznesu wyniesie 200 000 m2. Jedno piętro każdego z biurowców umożliwia wynajęcie 6000 m2. Dużą zaletą centrum jest jego lokalizacja. Znajduje się na granicy dwóch warszawskich dzielnic, Ursynowa i Mokotowa, przy ulicy Poleczki, w pobliżu głównych dróg dojazdowych do centrum stolicy. Dodatkowym atutem lokalizacyjnym jest też mała odległość od lotniska Okęcie. Inwestorzy zamierzają zakończyć całą budowę pod koniec 2015 roku. Inwestycja przyciągnęła już pierwsze firmy, m.in. RMI.Net, DHL i Platan Group.

 

Poleczki Business Park w liczbach:

  • 158 000 m2 - budynki biurowe z funkcjami gastronomicznymi lub handlowymi,
  • 20 000 m2 - hotel,
  • 25 000 m2 parking,
  • 7000 m2 - budynki logistyczne.

wrzesień 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej