Park wodny Julinek pod Warszawą. Baseny, zjeżdżalnie, armatki wodne i inne atrakcje

2023-07-17 7:10

Park wodny Julinek zlokalizowany jest ok. 30 km od Warszawy, w otulinie Kampinowskiego Parku Krajobrazowego. Julinek Park Wodny działa od zeszłego roku. Na powierzchni 20 000 m² zaplanowano m.in. zjeżdżalnie wodne, baseny, kurtyny oraz spray park - strefę z interaktywnymi zabawkami i armatkami wodnymi. Sprawdź godziny otwarcia i cennik biletów parku wodnego w Julinku.

Spis treści

  1. Julinek Park z parkiem wodnym
  2. Park wodny Julinek, ale też inne atrakcje
  3. Julinek Park - godziny otwarcia
  4. Park wodny Julinek - cennik biletów
  5. Jak dojechać do Julinka?

Julinek Park z parkiem wodnym

Park wodny w Julinku, którego budowa trwała od listopada 2021 roku, działa od zeszłego roku. Strefa basenowa poziomowana do głębokości 2 metrów, 5 zjeżdżalni o łącznej długości 167 metrów, 4 kurtyny wodne czy 10 armatek wodnych, to tylko niektóre z atrakcji. Na terenie parku wodnego znajduje się także tzw. spray park, czyli strefa rekreacyjna z niewielką ilością wody, która zaprojektowana została w taki sposób, aby korzystać z niej mogły także dzieci z ograniczoną mobilnością. Łączna powierzchnia parku wodnego to 20 000 m².

Zobacz też inny park wodny, to największy park wodny w Warszawie.

Warto wspomnieć, że park wodny w Julinku powstał z wykorzystaniem proekologicznych rozwiązań. Dzięki systemowi sedymentacji – samowolnego opadania na dno fizycznych zabrudzeń, otwarcie wodnej strefy nie wpłynie znacząco na ilość eksploatowanej wody w całym parku. Po odpowiednim procesie oczyszczania służy do podlewania roślinności, której zresztą w położonym w samym sercu natury Julinku nie brakuje. Z kolei woda znajdująca się w tzw. „nogomyjkach” jest wykorzystywana do spłukiwania toalet. Projektanci dużą część zapotrzebowania w energię elektryczną oparli na panelach fotowoltaicznych. Mowa tutaj o pokryciu całości mocy wykorzystywanej w części gospodarczej obiektu. Dzięki temu, że Julinek jest tak dobrze nasłonecznionym miejscem, fotowoltaika jest w stanie wspierać także cały system technologii basenów. Dzięki temu 30% energii wykorzystywanej w parku wodnym pochodzi z OZE.

Park wodny w Julinku pod Warszawą
Autor: mat. prasowe Zjeżdzalnie parku wodnego w Julinku. Park wodny to nowa strefa zabawy o powierzchni 20 000 m2.

Park wodny Julinek, ale też inne atrakcje

W parku Julinek każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcje przygotowane są dla gości w każdym wieku. Julinek słynie z największego w regionie parku linowego z trasami o rożnym stopniu trudności. Jest tu również ścianka wspinaczkowa, tor tubingowy, klockarnia. Dla najmłodszych przygotowano krainę dmuchańców, pole do minigolfa, przeróżne karuzele czy ekologiczny plac zabaw.

Do dyspozycji jest także wypożyczalnia rowerów i nowoczesnego sprzętu sportowego, strefa restauracji i punktów gastronomicznych oraz obiekt noclegowy B&B Julinek Park dysponujący 60-cioma komfortowymi pokojami oraz apartamentami rodzinnymi. Julinek Park to także miejsce występów cyrkowych i teatralnych znanych artystów z telewizyjnych talent-show, cyrkowców, akrobatów i aktorów.

Julinek Park - godziny otwarcia

Julinek Park wraz z parkiem wodnym otwarty jest w dni powszednie od godziny 10 do 19, w weekendy do godziny 20.

Park wodny Julinek - cennik biletów

Bilety uprawniają do korzystania ze wszystkich atrakcji na terenie parku (Park Atrakcji i Park Wodny). Można je kupić w kasach na miejscu lub przez internet. Cennik biletów:

  • bilet normalny do parku w Julinku kosztuje 119 zł,
  • bilet ulgowy (dla dzieci do lat 16) 109 zł,
  • bilet rodzinny 2+1 299 zł,
  • bilet rodzinny 2+2 379 zł.

W strefie basenowej obowiązuje dzienny limit wejść. Julinek Park oferuje także bilety okresowe. Są też bilety specjalne, przykładowo: bilet urodzinowy, dla seniora 60+, dla osoby niepełnosprawnej, dla opiekuna osoby niepełnosprawnej, dla dziecka do 3 lat - kosztują 29 zł.

Jak dojechać do Julinka?

Julinek Park położony jest strategicznie, w pobliżu tras S7 i A2, tuż obok Leszna, sąsiadując z miejscowościami Kampinos i Granica, zaledwie 36 km od Warszawy, 22 km od Żelazowej Woli i Brochowa, 34 km od Sochaczewa i 23 km od Modlina.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej