Panattoni wmurował kamień węgielny pod Tesco - nową inwestycję w Gliwicach

2010-06-30 14:05
Wmurowanie kamienia węgielnego pod magazyn Tesco w Gliwicach
Autor: mat.: Konkret PR

Panattoni Europe wmurował kamień węgielny pod największą w Polsce inwestycję na rynku nieruchomości przemysłowych. Jest nią budowa 57 000 m2 powierzchni magazynowej dla sieci hipermarketów Tesco, w sąsiedztwie węzła Gliwice-Sośnica.

Uroczystość odbyła się 29 czerwca 2010 r. na terenie powstającego magazynu. Udział w niej wzięli: prezydent miasta Gliwic – Zygmunt Frankiewicz, wicewojewoda śląski - Adam Matusiewicz, deweloper inwestycji – firma Panattoni Europe, którą reprezentował Robert Dobrzycki - partner zarządzający na Europę Środkowo Wschodnią, Czesław Grzesiak - wiceprezes Tesco Polska wraz z Tomasem Kubza, menadżerem ds. operacji magazynowych oraz Tadeusz Wesołowski - prezes firmy Radan, były właściciel gruntu inwestycji i jednocześnie lokalny partner firmy Panattoni. Uroczystego poświęcenia dokonał ksiądz prałat Bernard Koj, kanclerz kurii diecezjalnej w Gliwicach.

- Dzisiejsza uroczystość jest wyjątkowa, nie tylko ze względu na samą inwestycję, ale również na zainteresowanie nią władz miejskich oraz mediów - powiedział Robert Dobrzycki, partner zarządzający na Europę Środkowo Wschodnią. Dzięki intensywnej współpracy ze wszystkimi podmiotami, również miejskimi, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Inwestycja zostanie oddana zgodnie z założeniami, czyli jeszcze w 2010 roku - dodał.

- Tesco to sklepy nie tylko w Polsce, ale i w Czechach i na Słowacji. Dziś mamy Europę bez granic. Mamy możliwość lepszej i wydajniejszej pracy, a poszczególne kraje rywalizują o najlepsze inwestycje - powiedział Czesław Grzesiak, wiceprezes Tesco Polska.  - Tak może być i tutaj. Magazyn w Gliwicach, po niezbędnych dodatkowych inwestycjach, po uzyskaniu wsparcia publicznego, może stać się węzłem dystrybucji nie tylko na Polskę południową, ale na całą Europę Środkową. Gliwice mogą mieć magazyn na skalę europejską.

Realizowana przez firmę Panattoni Europe inwestycja obejmuje budowę obiektu typu build-to-suit dla brytyjskiej sieci hipermarketów Tesco. Inwestycja liczy  57 000 m2 powierzchni magazynowej, w tym 13 800 m2  chłodni, 440 miejsc parkingowych, 80 miejsc postojowych dla naczep i 36 miejsc dla tirów. Obiekt będzie wyposażony we własną stację benzynową oraz warsztat z myjnią dla naczep. Trzy budynki biurowe stanowić będą części zewnętrzne budynku, więcej światła zapewni przeszklony w 15 procentach dach. W nowo powstałym obiekcie zatrudnienie znajdzie ok. 1000 osób. 

Panattoni Park Gliwice
Autor: Panattoni Europe Magazyn w Gliwicach posłuży sieci sklepów Tesco jako centrum dystrybucyjne na Polskę południową. Będzie zaopatrywał sklepy w aglomeracji śląskiej, jak również w całej południowej Polsce.
Wmurowanie kamienia węgielnego pod magazyn Tesco w Gliwicach
Autor: Konkret PR prezydent Gliwic - Zygmunt Frankiewicz i Robert Dobrzycki, partner zarządzający na Europę Środkowo Wschodnią Panattoni Europe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej