Oxygen. Biurowiec w centrum Szczecina

2012-02-27 11:54
Biura w Szczecinie. Biurowiec Oxygen
Autor: Echo Investment SA

Zrealizowany przez spółkę Echo Investment budynek biurowy Oxygen zlokalizowany jest w ścisłym centrum Szczecina. Biurowiec o klasycznej, stonowanej formie, jednocześnie elegancki w swojej prostocie wpisuje się w otoczenie tej części miasta. Na początku 2011 roku budynek udostępniono najemcom. Szczecin zyskał wówczas ponad 14 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Realizacja inwestycji trwała dwa lata.

Biura w Szczecinie. Biurowiec Oxygen
Autor: Echo Investment SA Budynek biurowy Oxeygen zlokalizowany jest w centrum Szczecina

Szczecin. Biuro w centrum miasta

Biurowiec Oxygen zlokalizowany jest w centrum Szczecina, przy skrzyżowaniu ulicy Malczewskiego z aleją Wyzwolenia. W bliskim sąsiedztwie budynku znajduje m.in. dworzec PKP, centrum handlowe Galaxy, hotel Radisson SAS, urzędy, banki i lokale handlowo-usługowe. Atutem lokalizacji przede wszystkim jest położenie w ścisłym centrum, przy jednej z głównych arterii miasta. Takie usytuowanie umożliwia najemcom sprawne połączenie z innymi dzielnicami Szczecina, zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem.

Za realizację inwestycji odpowiedzialna była firma Echo Investment. Spółka znana jest m.in. z realizacji obiektów biurowych w całej Polsce. Na swoim koncie ma takie projekty jak: Park Postępu w Warszawie, budynek biurowy Avatar w Krakowie, czy Astra Park w Kielcach itd.

Projekt architektoniczny biurowca przygotowała pracownia Arch-Deco:

- Oxygen to budynek o spokojnej, klasycznej formie, elegancki w swojej prostocie. Przeszklone pasy okienne zapewniają dostęp naturalnego światła, a horyzontalna kompozycja elewacji swobodnie podzielonej pionowymi żebrami kształtuje współczesny i zarazem dynamiczny charakter obiektu - powiedział Michał Dolistowski z Pracowni Arch-Deco.

Budowę obiektu rozpoczęto we wrześniu 2008 r. Prace budowlane wstrzymano w II kwartale 2009 r. Zmiany w harmonogramie realizacji inwestycji związane były przede wszystkim z koniecznością naniesienia zmian w projekcie, które miały uwzględnić wymagania potencjalnych najemców. Prace na budowie ruszyły w lipcu 2009 r. Biurowiec oficjalnie oddano do użytku w 2010 roku. Prace związane z wykonaniem stanu surowego inwestycji prowadziła firma Calbud ze Szczecina.

Szczegółowe informacje o budynku biurowym Oxygen >>

Powierzchnie biurowe w budynku Oxygen

Oxygen to dziewięciokondygnacyjny budynek biurowy o standardzie klasy A. Budynek dysponuje ponad 14 000 mkw powierzchni biurowej. Wielkość typowego piętra ma powierzchnię od 1485 do 1642 mkw. Na parterze budynku udostępniono lokale handlowo-usługowe, do dyspozycji najemców jest m.in. kawiarnia i salon prasowy.  Kondygnacja -1 przeznaczona jest na garaż ze 132 miejscami parkingowymi, można również korzystać z parkingu naziemnego, na którym udostępniono 49 miejsc postojowych.

Biurowiec zaprojektowano zgodnie z ideą Ergonomi Biznesu. Powierzchnie biurowe typu “open space” umożliwiają dowolną aranżację biur, które najemcy mogą dostosować do własnych potrzeb. Budynek wyposażony jest w systemy bezpieczeństwa, monitorowania i kontroli dostępu.

 

Biura w Szczecina. Biurowiec Oxygen
Autor: Echo Investment SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej