Oxygen. Biurowiec w centrum Szczecina

2012-02-27 11:54
Biura w Szczecinie. Biurowiec Oxygen
Autor: Echo Investment SA

Zrealizowany przez spółkę Echo Investment budynek biurowy Oxygen zlokalizowany jest w ścisłym centrum Szczecina. Biurowiec o klasycznej, stonowanej formie, jednocześnie elegancki w swojej prostocie wpisuje się w otoczenie tej części miasta. Na początku 2011 roku budynek udostępniono najemcom. Szczecin zyskał wówczas ponad 14 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Realizacja inwestycji trwała dwa lata.

Biura w Szczecinie. Biurowiec Oxygen
Autor: Echo Investment SA Budynek biurowy Oxeygen zlokalizowany jest w centrum Szczecina

Szczecin. Biuro w centrum miasta

Biurowiec Oxygen zlokalizowany jest w centrum Szczecina, przy skrzyżowaniu ulicy Malczewskiego z aleją Wyzwolenia. W bliskim sąsiedztwie budynku znajduje m.in. dworzec PKP, centrum handlowe Galaxy, hotel Radisson SAS, urzędy, banki i lokale handlowo-usługowe. Atutem lokalizacji przede wszystkim jest położenie w ścisłym centrum, przy jednej z głównych arterii miasta. Takie usytuowanie umożliwia najemcom sprawne połączenie z innymi dzielnicami Szczecina, zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem.

Za realizację inwestycji odpowiedzialna była firma Echo Investment. Spółka znana jest m.in. z realizacji obiektów biurowych w całej Polsce. Na swoim koncie ma takie projekty jak: Park Postępu w Warszawie, budynek biurowy Avatar w Krakowie, czy Astra Park w Kielcach itd.

Projekt architektoniczny biurowca przygotowała pracownia Arch-Deco:

- Oxygen to budynek o spokojnej, klasycznej formie, elegancki w swojej prostocie. Przeszklone pasy okienne zapewniają dostęp naturalnego światła, a horyzontalna kompozycja elewacji swobodnie podzielonej pionowymi żebrami kształtuje współczesny i zarazem dynamiczny charakter obiektu - powiedział Michał Dolistowski z Pracowni Arch-Deco.

Budowę obiektu rozpoczęto we wrześniu 2008 r. Prace budowlane wstrzymano w II kwartale 2009 r. Zmiany w harmonogramie realizacji inwestycji związane były przede wszystkim z koniecznością naniesienia zmian w projekcie, które miały uwzględnić wymagania potencjalnych najemców. Prace na budowie ruszyły w lipcu 2009 r. Biurowiec oficjalnie oddano do użytku w 2010 roku. Prace związane z wykonaniem stanu surowego inwestycji prowadziła firma Calbud ze Szczecina.

Szczegółowe informacje o budynku biurowym Oxygen >>

Powierzchnie biurowe w budynku Oxygen

Oxygen to dziewięciokondygnacyjny budynek biurowy o standardzie klasy A. Budynek dysponuje ponad 14 000 mkw powierzchni biurowej. Wielkość typowego piętra ma powierzchnię od 1485 do 1642 mkw. Na parterze budynku udostępniono lokale handlowo-usługowe, do dyspozycji najemców jest m.in. kawiarnia i salon prasowy.  Kondygnacja -1 przeznaczona jest na garaż ze 132 miejscami parkingowymi, można również korzystać z parkingu naziemnego, na którym udostępniono 49 miejsc postojowych.

Biurowiec zaprojektowano zgodnie z ideą Ergonomi Biznesu. Powierzchnie biurowe typu “open space” umożliwiają dowolną aranżację biur, które najemcy mogą dostosować do własnych potrzeb. Budynek wyposażony jest w systemy bezpieczeństwa, monitorowania i kontroli dostępu.

 

Biura w Szczecina. Biurowiec Oxygen
Autor: Echo Investment SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej