Osiedle Promenady Wrocławskie. Biurowiec Epsilon na ukończeniu. ZDJĘCIA

2012-06-11 16:28
Biurowiec Epsilon, Wrocław (Promenady Wrocławskie)
Autor: Vantage Development SA Biurowiec będzie miał 6670 m2 powierzchni całkowitej

W IV kwartale 2013 roku we Wrocławiu zostanie wybudowana nowa przestrzeń "Promenady Wrocławskie". Realizacja będzie 15 hektarową dzielnicą, którą będą toworzyły budynki mieszkalne i komercyjne. Budowany w ramach inwestycji industrialny biurowiec Epsilon jest na ukończeniu. Zobacz, jak aktualnie prezentuje się budynek biurowy klasy B+.

We Wrocławiu na 15-hektarowej działce w sąsiedztwie Odry i Kanału miejskiego zostanie wybudowane osiedle mieszkaniowe Promenady Wrocławskie. Obiekt oprócz lokali mieszkalnych będzie tworzyła również zabudowa o funkcjach biurowych, usługowych i hotelowych. Inwestor, Vantage Development aktualnie kończy pierwszy komercyjny obiekt w ramach inwestycji - biurowiec Epsilon.

Przeczytaj również: Erbud wybuduje mieszkania we Wrocławiu

Biurowiec Epsilon

Biurowiec Epsilon ma już docelową wysokość i ukończoną elewację klinkierową, która nawiązuje do znajdujących się kiedyś na tym terenie industrialnych obiektów Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. Ponadto, lobby i recepcja biurowca będą miały wielkopowierzchniowe przeszklenia. Aktualnie generalny wykonawca, CFE Polska prowadzi prace wykończeniowe i adaptacyjne. Biurowiec o 6670 m2 powierzchni całkowitej, będzie miał podziemny parking na 81 miejsc postojowych. Dodatkowo, na terenie obiektu zostanie wybudowanych 15 kolejnych oraz 16 w samym budynku na poziomie parteru. Budynek został zaprojektowany tak, by był przyjazny i przestronny. Biurowiec w całości będzie podlegał kontroli dostępu i ochronie. Obiekt budowany jest w odległości ok. 3 km od wrocławskiego rynku.

Koncepcję architektoniczną biurowca pracowała wrocławska opracownia projektowa AP Szczepaniak, autora m.in. nowej siedziby IBM w Polsce i centrum handlowego Arkady Wrocławskie.

Nowo budowany biurowiec w liczbach

pow.do wynajęcia [m2]: 6 470,7
pow.użytkowa brutto [m2]:10 259
pow. typowej kondygnacji [m2]: 1 462,1
pow. parteru [m2]: 739,4
wysokość kondygnacji w świetle [m2]: 3,44

Nazwa: biurowiec Epsilon /Promenady Wrocławskie
Lokalizacja: Wrocław, ul. Zakładowa-Trzebniecka-Rychtalska, woj. dolnośląskie
status realizacji: realizowana
realizacja: maj 2011- czerwiec 2012

Inwestor: Vantage Development SA
Projekt architektoniczny: pracownia architektoniczna AP Szczepaniak
Generalny wykonawca: CFE Polska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej