Osiedle Promenady Wrocławskie. Biurowiec Epsilon na ukończeniu. ZDJĘCIA

2012-06-11 16:28
Biurowiec Epsilon, Wrocław (Promenady Wrocławskie)
Autor: Vantage Development SA Biurowiec będzie miał 6670 m2 powierzchni całkowitej

W IV kwartale 2013 roku we Wrocławiu zostanie wybudowana nowa przestrzeń "Promenady Wrocławskie". Realizacja będzie 15 hektarową dzielnicą, którą będą toworzyły budynki mieszkalne i komercyjne. Budowany w ramach inwestycji industrialny biurowiec Epsilon jest na ukończeniu. Zobacz, jak aktualnie prezentuje się budynek biurowy klasy B+.

We Wrocławiu na 15-hektarowej działce w sąsiedztwie Odry i Kanału miejskiego zostanie wybudowane osiedle mieszkaniowe Promenady Wrocławskie. Obiekt oprócz lokali mieszkalnych będzie tworzyła również zabudowa o funkcjach biurowych, usługowych i hotelowych. Inwestor, Vantage Development aktualnie kończy pierwszy komercyjny obiekt w ramach inwestycji - biurowiec Epsilon.

Przeczytaj również: Erbud wybuduje mieszkania we Wrocławiu

Biurowiec Epsilon

Biurowiec Epsilon ma już docelową wysokość i ukończoną elewację klinkierową, która nawiązuje do znajdujących się kiedyś na tym terenie industrialnych obiektów Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. Ponadto, lobby i recepcja biurowca będą miały wielkopowierzchniowe przeszklenia. Aktualnie generalny wykonawca, CFE Polska prowadzi prace wykończeniowe i adaptacyjne. Biurowiec o 6670 m2 powierzchni całkowitej, będzie miał podziemny parking na 81 miejsc postojowych. Dodatkowo, na terenie obiektu zostanie wybudowanych 15 kolejnych oraz 16 w samym budynku na poziomie parteru. Budynek został zaprojektowany tak, by był przyjazny i przestronny. Biurowiec w całości będzie podlegał kontroli dostępu i ochronie. Obiekt budowany jest w odległości ok. 3 km od wrocławskiego rynku.

Koncepcję architektoniczną biurowca pracowała wrocławska opracownia projektowa AP Szczepaniak, autora m.in. nowej siedziby IBM w Polsce i centrum handlowego Arkady Wrocławskie.

Nowo budowany biurowiec w liczbach

pow.do wynajęcia [m2]: 6 470,7
pow.użytkowa brutto [m2]:10 259
pow. typowej kondygnacji [m2]: 1 462,1
pow. parteru [m2]: 739,4
wysokość kondygnacji w świetle [m2]: 3,44

Nazwa: biurowiec Epsilon /Promenady Wrocławskie
Lokalizacja: Wrocław, ul. Zakładowa-Trzebniecka-Rychtalska, woj. dolnośląskie
status realizacji: realizowana
realizacja: maj 2011- czerwiec 2012

Inwestor: Vantage Development SA
Projekt architektoniczny: pracownia architektoniczna AP Szczepaniak
Generalny wykonawca: CFE Polska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej