Nowy biurowiec w Szczecinie - inwestycja na Łasztowni

2010-02-11 10:59
Łasztownia
Autor: SGI Baltis

Firma SGI Baltis, specjalizująca się w budowie wysokiej jakości biurowców i mieszkań, rozpoczyna realizację nowej inwestycji na terenie Szczecina. Nowoczesny biurowiec o powierzchni 10 000 m2 powstanie przy ulicy Zbożowej. Inwestycja SGI Baltis wpisuje się w plany rozszerzenia centrum miasta o tereny Łasztowni oraz nawiązuje do przedwojennej zabudowy tej dzielnicy. Rozpoczęcie prac planowane jest na maj 2010 roku, a ich zakończenie w ostatnim kwartale 2011 r.

Przy ulicy Zbożowej w Szczecinie powstanie sześciopiętrowy biurowiec, który swoją elewacją nawiązywać będzie do przedwojennej linii zabudowy ulicy. Biurowiec z widokiem na Starówkę i Zamek Książąt Pomorskich usytuowany będzie nad samą Odrą. Elewacja frontowa będzie posiadać zmienną wysokość zabudowy od 15 do 22 m, swoimi rozmiaraim również przypominać będzie przedwojenną architekturę pozostałych budynków. Łączna powierzchnia użytkowa biurowca wyniesie 10 000 m2, a swobodne poruszanie się po niej zapewnią 4 piony windowe. Parking dla pracowników biurowca zlokalizowany zostanie na parterze. Wejście do budynku będzie możliwe od frontu oraz z tyłu od strony parkingu.

- W styczniu bieżącego roku otrzymaliśmy pozwolenie na budowę, a rozpoczęcie prac zaplanowane jest na maj. Rozpoczęliśmy również rozmowy z potencjalnymi najemcami budynku. Nowa inwestycja to budowla na skalę europejską, w której wykorzystane zostaną rozwiązania architektoniczne porównywalne z tymi w Hamburgu czy Londynie. SGI Baltis jest pierwszym inwestorem, który rozpoczął inwestycję w rejonie Łasztowni. Wierzymy, że tym samym przyczynimy się do stworzenia z Łasztowni miejsca, które może stać się wizytówką miasta - powiedział Grzegorz Kawecki, wiceprezes SGI Baltis.

Projekt inwestycji opracowany został przez szczecińską pracownię Orłowski, Szymański Architekci. Inwestycję będzie wyróżniać m.in. możliwość elastycznego dostosowania i podziału powierzchni wewnątrz biurowej w zależności od potrzeb najemcy.

- W projekcie wykorzystaliśmy elementy elewacji, które będą wyglądem nawiązywać do przedwojennego charakteru budynków w Łasztowni. Stąd połączenie m.in. cegły klinkierowej z nowoczesnymi fasadami ze szkła i aluminium oraz bryła budynku wpisująca się w łukową linię ulicy. Usytuowanie budynku umożliwi też odtworzenie dawnej ul. Spichrzowej, która w okresie przedwojennym biegła prostopadle do ul. Zbożowej - wyjaśnia Marek Orłowski, projektant budynku z pracowni Orłowski, Szymański – Architekci.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej