Nowi inwestorzy w ŁSSE

2007-05-22 13:10
Lodzka_Specjalna_Strefa_Ekonomiczna
Autor: brak danych

W marcu 2007 roku sześć kolejnych firm otrzymało zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Łączna wartość ich inwestycji wynosi 430 mln zł, dzięki nim znajdzie pracę ponad 1100 osób.

Firmy odebrały zezwolenia z rąk prezesa ŁSSE Marka Cieślaka i wojewody łódzkiego - Heleny Pietraszkiewicz. Największą inwestycję, wartą ponad 158 mln zł, rozpocznie w Nowych Skalmierzycach producent materacy - firma Correct. Firma wybuduje nie tylko zakład produkcyjny, ale również centrum logistyczne, zatrudniając docelowo co najmniej 300 osób. Drugim inwestorem pod względem wysokości nakładów jest firma Procter & Gamble Operations Polska Sp. z o.o., która na warszawskim Targówku uruchomi produkcję papierowych artykułów toaletowych i sanitarnych dla gospodarstw domowych. Spółka planuje nakłady przekraczające 150 milionów złotych i stworzenie co najmniej 400 nowych miejsc pracy.

Do pozostałych inwestorów należy firma Fam Cynkowanie Ogniowe, zajmująca się obróbką metali oraz Emo-Farm, producent kosmetyków i leków. Firma Hutchinson Poland Sp. z o.o. rozpocznie produkcję gumowych akcesoriów oraz części do pojazdów mechanicznych i ich silników w podstrefie Łódź. Szósty inwestor, firma Sirmax Polska Sp. z o.o. przewiduje budowę zakładu odzysku i recyklingu tworzyw sztucznych w kutnowskiej podstrefie.
W ŁSSE wydano do dziś już 95 zezwoleń na prowadzenie działalności. Rekordowy pod tym względem był ubiegły rok, gdy do strefy weszło dwudziestu dwóch nowych inwestorów. Wartość dotychczasowych inwestycji w łódzkiej strefie szacuje się na prawie 4 miliardy złotych, a liczbę nowych miejsc pracy na blisko 10 tysięcy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej