Nowi inwestorzy w ŁSSE

2007-05-22 13:10
Lodzka_Specjalna_Strefa_Ekonomiczna
Autor: brak danych

W marcu 2007 roku sześć kolejnych firm otrzymało zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Łączna wartość ich inwestycji wynosi 430 mln zł, dzięki nim znajdzie pracę ponad 1100 osób.

Firmy odebrały zezwolenia z rąk prezesa ŁSSE Marka Cieślaka i wojewody łódzkiego - Heleny Pietraszkiewicz. Największą inwestycję, wartą ponad 158 mln zł, rozpocznie w Nowych Skalmierzycach producent materacy - firma Correct. Firma wybuduje nie tylko zakład produkcyjny, ale również centrum logistyczne, zatrudniając docelowo co najmniej 300 osób. Drugim inwestorem pod względem wysokości nakładów jest firma Procter & Gamble Operations Polska Sp. z o.o., która na warszawskim Targówku uruchomi produkcję papierowych artykułów toaletowych i sanitarnych dla gospodarstw domowych. Spółka planuje nakłady przekraczające 150 milionów złotych i stworzenie co najmniej 400 nowych miejsc pracy.

Do pozostałych inwestorów należy firma Fam Cynkowanie Ogniowe, zajmująca się obróbką metali oraz Emo-Farm, producent kosmetyków i leków. Firma Hutchinson Poland Sp. z o.o. rozpocznie produkcję gumowych akcesoriów oraz części do pojazdów mechanicznych i ich silników w podstrefie Łódź. Szósty inwestor, firma Sirmax Polska Sp. z o.o. przewiduje budowę zakładu odzysku i recyklingu tworzyw sztucznych w kutnowskiej podstrefie.
W ŁSSE wydano do dziś już 95 zezwoleń na prowadzenie działalności. Rekordowy pod tym względem był ubiegły rok, gdy do strefy weszło dwudziestu dwóch nowych inwestorów. Wartość dotychczasowych inwestycji w łódzkiej strefie szacuje się na prawie 4 miliardy złotych, a liczbę nowych miejsc pracy na blisko 10 tysięcy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej