Nowe powierzchnie biurowe we Wrocławiu: Perydot

2015-07-09 14:46
Nowe powierzchnie biurowe w budynku Perydot
Autor: Przedsiębiorstwo Budowlane Budotex We Wrocławiu rozpoczęła się kolejna nowa inwestycja. Biurowiec Perydot ma zostać oddany do użytku w lipcu 2016

Trwa budowa biurowca Perydot we Wrocławiu. Generalnym wykonawcą nowej inwestycji Budotex jest Skanska S.A.

Nowe powierzchnie biurowe we Wrocławiu

Wrocław to obecnie jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast, z licznymi biurowcami w realizacji. Jednym z nich jest nowa inwestycja firmy Budotex, Perydot. W budynku będzie przeszło 4000 m2 nowych powierzchni biurowych.
Perydot będzie miał 5 kondygnacji. Elewacja biurowca zostanie pokryta panelami z aluminium. Część biurowa o powierzchni ponad 4000 m2 mieścić się będzie na trzech najwyższych piętrach budynku.
Na parterze znajdzie się hol z recepcją, część usługowo-restauracyjna oraz garaż. Miejsca parkingowe zajmą również w całości kondygnację podziemną. W części garażowej znajdzie się łącznie miejsce dla 98 samochodów, a ponadto 18 stanowisk dla rowerów i 9 dla motocykli. Przy budynku będzie mogło zaparkować dodatkowo 37 aut.
Teren całego kompleksu będzie ogrodzony i objęty całodobowym monitoringiem. Inwestor zwraca uwagę na udogodnienia dla najemców, m.in. szatnie i prysznice dla osób dojeżdżających do pracy na rowerze, a także specjalne pomieszczenie wypoczynkowe dostosowane do potrzeb kobiet w ciąży. Usutupwane na piątym pietrze pomieszczenie będzie wyposażone w osobną toaletę, wyposażone m.in. w łóżko i inne udogodnienia, pozwalające odpocząć, zrelaksować się etc. Deweloper będzie konsultował wyposażenie także z najemcami obiektu.

Budowa biurowca

Biurowiec Perydot budowany jest przy ulicy Wyścigowej we Wrocławiu. Teren budowy położony jest niedaleko skrzyżowania z Aleją Karkonoską i w sąsiedztwie dwóch głównych dróg dojazdowych do autostrady A4.
Realizacja kompleksu rozpoczęła się w marcu 2015. Na przełomie czerwca i lipca 2015 generalny wykonawca inwestycji, firma Skanska S.A. zakończyła budowę trzeciej kondygnacji budynku. Trwa budowa czwartej z pięciu kondygnacji. Nowa inwestycja ma zostać oddana do użytku w lipcu 2016.

Nazwa inwestycji: Perydot
Funkcja: biurowiec
Lokalizacja inwestycji: ul. Wyścigowa 56g, Wrocław
Inwestor: Przedsiębiorstwo Budowlane Budotex
Projekt architektoniczny: AP Szczepaniak Biuro Projektowe
Generalny wykonawca: Skanska S.A.
Powierzchnia działki: 3556 m2.
Powierzchnia biurowa: 4066 m2
Powierzchnia handlowo-usługowa: 222 m2
Liczba miejsc parkingowych: 98 w garażu, 37 na zewnątrz (w tym 3 dla osób niepełnosprawnych)
Kondygnacje: 5 naziemnych, 1 podziemna
Rozpoczęcie budowy: II kwartał 2015
Planowane zakończenie budowy: III kwartał 2016
Liczba wind: 2
Ogrzewanie: system VRV

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej