Nowe powierzchnie biurowe we Wrocławiu: Perydot

2015-07-09 14:46
Nowe powierzchnie biurowe w budynku Perydot
Autor: Przedsiębiorstwo Budowlane Budotex We Wrocławiu rozpoczęła się kolejna nowa inwestycja. Biurowiec Perydot ma zostać oddany do użytku w lipcu 2016

Trwa budowa biurowca Perydot we Wrocławiu. Generalnym wykonawcą nowej inwestycji Budotex jest Skanska S.A.

Nowe powierzchnie biurowe we Wrocławiu

Wrocław to obecnie jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast, z licznymi biurowcami w realizacji. Jednym z nich jest nowa inwestycja firmy Budotex, Perydot. W budynku będzie przeszło 4000 m2 nowych powierzchni biurowych.
Perydot będzie miał 5 kondygnacji. Elewacja biurowca zostanie pokryta panelami z aluminium. Część biurowa o powierzchni ponad 4000 m2 mieścić się będzie na trzech najwyższych piętrach budynku.
Na parterze znajdzie się hol z recepcją, część usługowo-restauracyjna oraz garaż. Miejsca parkingowe zajmą również w całości kondygnację podziemną. W części garażowej znajdzie się łącznie miejsce dla 98 samochodów, a ponadto 18 stanowisk dla rowerów i 9 dla motocykli. Przy budynku będzie mogło zaparkować dodatkowo 37 aut.
Teren całego kompleksu będzie ogrodzony i objęty całodobowym monitoringiem. Inwestor zwraca uwagę na udogodnienia dla najemców, m.in. szatnie i prysznice dla osób dojeżdżających do pracy na rowerze, a także specjalne pomieszczenie wypoczynkowe dostosowane do potrzeb kobiet w ciąży. Usutupwane na piątym pietrze pomieszczenie będzie wyposażone w osobną toaletę, wyposażone m.in. w łóżko i inne udogodnienia, pozwalające odpocząć, zrelaksować się etc. Deweloper będzie konsultował wyposażenie także z najemcami obiektu.

Budowa biurowca

Biurowiec Perydot budowany jest przy ulicy Wyścigowej we Wrocławiu. Teren budowy położony jest niedaleko skrzyżowania z Aleją Karkonoską i w sąsiedztwie dwóch głównych dróg dojazdowych do autostrady A4.
Realizacja kompleksu rozpoczęła się w marcu 2015. Na przełomie czerwca i lipca 2015 generalny wykonawca inwestycji, firma Skanska S.A. zakończyła budowę trzeciej kondygnacji budynku. Trwa budowa czwartej z pięciu kondygnacji. Nowa inwestycja ma zostać oddana do użytku w lipcu 2016.

Nazwa inwestycji: Perydot
Funkcja: biurowiec
Lokalizacja inwestycji: ul. Wyścigowa 56g, Wrocław
Inwestor: Przedsiębiorstwo Budowlane Budotex
Projekt architektoniczny: AP Szczepaniak Biuro Projektowe
Generalny wykonawca: Skanska S.A.
Powierzchnia działki: 3556 m2.
Powierzchnia biurowa: 4066 m2
Powierzchnia handlowo-usługowa: 222 m2
Liczba miejsc parkingowych: 98 w garażu, 37 na zewnątrz (w tym 3 dla osób niepełnosprawnych)
Kondygnacje: 5 naziemnych, 1 podziemna
Rozpoczęcie budowy: II kwartał 2015
Planowane zakończenie budowy: III kwartał 2016
Liczba wind: 2
Ogrzewanie: system VRV

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej