Nowe inwestycje Mayland Real Estate

2008-03-28 17:16
Koniczynka
Autor: brak danych

Spółka Mayland RE specjalizująca się w dużych projektach deweloperskich zamierza do końca 2009 roku zrealizować w Polsce sześć dużych projektów związanych z budową centrów handlowych.

Pierwszą inwestycją jest rozbudowa centrum handlowego Jantar w Słupsku. Rozbudowa będzie możliwa dzięki zakupowi dodatkowego terenu po byłych zakładach Sezamoru. Nowa część zwiększy ilość powierzchni handlowej, gastronomicznej oraz rozrywkowej z kinem i klubem fitness.

Kolejna inwestycja realizowana przez spółkę powstanie w Bielsku-Białej. Centrum handlowe Koniczynka zostanie ulokowane obok skrzyżowania ulic Bohaterów Monte Casino i Warszawskiej. Jest to teren największej w Bielsku koncentracji obiektów handlowych.

W Koniczynce będą przeważać sklepy średniopowierzchniowe, choć będą i takie, które zajmą duże powierzchnie. Zaliczyć do nich można: supermarket spożywczy, elektromatket, sklepy sportowe, z wyposażeniem wnętrz. Tak jak i w innych centach handlowych znajdzie się tu miejsce na mniejsze butiki i gastronomię.
Według planów w obiekcie będzie 28 000 m2 powierzchni przeznaczonej do najmu.

Aktualnie na ukończeniu znajdują się prace nad ostateczną koncepcją i programem centrum. Obiekt ma już pozwolenie na budowę.

Serenada

to centrum handlowe, które powstanie w Krakowie. W inwestycji będzie 40 000 m2 powierzchni przeznaczonej do wynajęcia. Obiekt powstanie pomiędzy ulicami: Bora-Komorowskiego, Lublańską, Dobrego Pasterza i Okulickiego. Dzięki położeniu przy głównej osi komunikacyjnej w centrum będzie robić zakupy około 540 000 mieszkańców Krakowa. Dodatkowy potencjał stanową osoby pracujący w strefie jak i w pobliskim Krakowskim Parku Technologicznym.

W centrum będą dwa poziomy handlowe wraz z parkingami z ok. 170 miejscami postojowymi, zlokalizowanymi na poziomie -1 oraz na dachu. W centrum znajdą się zarówno duży sklep spożywczy, elektromarket, sklep sportowy jak i małe butiki.
Projekt architektoniczny centrum został wykonany w biurze AMC Andrzeja Chołodzyńskiego. Obiekt posiada już pozwolenie na budowę.

Planowane otwarcie centrum Koniczynka oraz Serenada planowane jest na drugą połowę 2009 roku.

Kolejne centra handlowe budowane przez Mayland Real Estate powstaną w Opolu, Dąbrowie Górniczej, Wrocławiu.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej