Nowa inwestycja w Gdyni za 700 mln euro!

2015-01-21 13:14
Tak może wyglądać „Międzytorze” w Gdyni po 2026. Projekt autorstwa SEMEKO Grupy Inwestycyjnej.
Autor: SEMEKO Grupa Inwestycyjna Tak może wyglądać „Międzytorze” w Gdyni po 2026. Projekt autorstwa SEMEKO Grupy Inwestycyjnej.

Nowa inwestycja polegająca na komercyjnym zagospodarowaniu Międzytorza w Gdyni to jeden z projektów deweloperskich zainicjowanych przez PKP SA. Ponad 14 ha terenu gdyńskiego torowiska zagospodaruje spółka SEMEKO Grupa Inwestycyjna. Szacowana wartość przedsięwzięcia to ok. 700 mln euro.

Teren tak zwanego „Międzytorza” w Gdyni, nazywany również Strefą Rozwoju Centrum Miasta, to jedna z najbardziej atrakcyjnych nieruchomości w Trójmieście. Działka o powierzchni ok. 100 ha znajduje się w Śródmieściu i sąsiaduje m. in. z dworcem kolejowym. Jej atutem jest nie tylko lokalizacja, ale również integracja różnych środków transportu. Mogą tędy przejeżdżać kolej, samochody oraz transport publiczny.

Koncepcja zagospodarowania Międzytorza, którą wybrały Polskie Koleje Państwowe – właściciel terenu, to projekt autorstwa SEMEKO Grupy Inwestycyjnej. Zakłada on kompleksową rewitalizację tej części Gdyni. Większość terenu ma zostać zajęta przez zabudowę mieszkaniową. Uzupełnią ją funkcje handlowa, biurowa i hotelowa.

Projekt podzielony jest na kilka etapów. Szacuje się, że nowa inwestycja zrealizowana zostanie do 2026. Pierwszy etap prac budowlanych rozpocznie się prawdopodobnie już w 2017. Powierzchnia mieszkań wraz z powierzchnią komercyjną może mieć ok. 345 tys. m2. Realizacja przedsięwzięcia pochłonie ok. 700 mln euro.

Koordynowaniem prac związanych z zagospodarowaniem Międzytorza zajmuje się niedawno powołana spółka Xcity Investment. Aktualnie prowadzonych jest 18 projektów. Ich łączna wartość może osiągnąć nawet 13 mld zł. W przyszłości realizowanych ma być około 20 projektów rocznie.


Nazwa inwestycji: Zagospodarowanie terenu Międzytorza w Gdyni
Adres inwestycji: „Międzytorze”, Śródmieście, Gdynia
Inwestor: SEMEKO Grupa Inwestycyjna SA, PKP
Początek realizacji: 2017
Planowane oddanie do użytku: 2026
Powierzchnia użytkowa: 345 000 m2
Koszt inwestycji: 700 000 000 euro

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej